Nowy stadion w Szczecinie?

źródło: 90minut.pl

Budowa nowego stadionu Pogoni wydaje się coraz bardziej realna. Być może już za 2-3 lata mecze Portowców będzie mogło obejrzeć nawet 33 000 widzów.

Reklama

Temat budowy był jednym z najważniejszych podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem właściciela Pogoni Antoniego Ptaka, wiceprezydenta miasta Zbigniewa Zalewskiego oraz prezesa zarządu Pogoni Krzysztofa Waszaka. Jako pierwszy o nowym obiekcie wspomniał prezydent.

- Miesiąc temu odbyło się posiedzenie kolegium, na którym uzgodniona została budowa nowego stadionu i wszystkie sprawy z nią związane, takie jak plany zagospodarowania przestrzennego itp. Ja jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Miasta nie stać na taką inwestycję, a Antoni Ptak może to zrobić. Budowa nowego stadionu będzie dla miasta jedną z priorytetowych inwestycji, a ja deklaruję swoją pomoc w tym zakresie - powiedział Zbigniew Zalewski.

Nowa areny to koszt ok. 100mln zł, czas jej budowy to 1,5 do 2 lat. Zgodnie z planem ma ona powstać obok istniejącego stadionu wraz z różnymi budynkami handlowo-rozrywkowymi, a być może także mieszkalnymi.

Reklama