Warszawa: Ratusz odpowiada na list Polonii. Apel do Trzaskowskiego
źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra
Polonia Warszawa skrytykowała warunki na swoim stadionie, zarzucając miastu brak działań. W odpowiedzi Ratusz odrzucił część zastrzeżeń. Do Rafała Trzaskowskiego zaapelowało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.
Reklama
Ratusz odpowiedział na zarzuty
Zdaniem władz klubu obecny system, w którym obiektem administruje miejska spółka Aktywna Warszawa, jest niewydolny i stanowi poważną przeszkodę w dalszym rozwoju drużyny oraz efektywnym wykorzystywaniu infrastruktury. Tego samego dnia na profilu klubu w serwisie Facebook opublikowano emocjonalny wpis zatytułowany Mamy dość czekania!
, w którym Polonia Warszawa wyraża rozczarowanie brakiem jakichkolwiek decyzji ze strony władz miejskich w sprawie przyszłości stadionu.
Prezes klubu, Grégoire Nitot, w liście otwartym wskazał na szereg problemów, takich jak zły stan murawy, obecność pleśni w szatniach oraz wysokie koszty wynajmu boiska. Miasto odpowiedziało na te zarzuty, podkreślając, że murawa jest uważana za jedną z najlepszych w Warszawie, a stawki wynajmu są niższe niż w innych obiektach spełniających wymogi licencyjne pierwszoligowych klubów. Ratusz obiecał również naprawę niedziałającej tablicy wyników i zapewnił, że nowo wybudowany apartamentowiec nie zablokuje planów modernizacji stadionu Polonii.
Tweet Stadiony.net https://x.com/stadionynet/status/1921192780375711803
— Stadiony.net (@StadionyNet) July 3, 2024
Apel do Rafała Trzaskowskiego
W ostatnich dniach głos w tej sprawie zabrało także stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które za pośrednictwem swoich oficjalnych kanałów wystosowało apel do władz Warszawy:
APELUJEMY do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, o:
zakończenie przewlekłego procedowania projektu PPP,
alternatywnie – umożliwienie środowiskom klubowym przejęcia zarządzania obiektem na podstawie wspólnie wypracowanej umowy dzierżawy.
Warszawa potrzebuje inwestycji w sport. Rozbudowa kompleksu Polonii poprawi jakość życia mieszkańców i podniesie poziom sportowy stolicy. Należy również dążyć do modernizacji innych obiektów, takich jak Tor Kolarski Orzeł czy mniejsze kluby, np. RKS Okęcie i udostępniania ich lokalnym środowiskom sportowych
- czytamy na stronie stowarzyszenia.
Reklama