Holandia: Niefortunna inauguracja nowej niderlandzkiej perełki

źródło: Stadiony.net; autor: Miguel Ciołczyk Garcia

Holandia: Niefortunna inauguracja nowej niderlandzkiej perełki Wciąż trwają prace nad ukończeniem nowego stadionu SC Cambuur, ale zawodnicy w żółtych koszulkach już w niedzielę pojawili się w asyście kilkunastu tysięcy fanów na Kooi Stadion, by podjąć Helmond Sport. Zapowiadało się pięknie, ale dwukrotnie zmarnowana jedenastka i słupek zepsuły inaugurację nowoczesnego 15-tysięcznika.

Seria niefortunnych zdarzeń

13 150 kibiców pojawiło się na trybunach dopiero co oddanego do użytku Kooi Stadion, by obejrzeć inauguracyjne starcie w Eerste Divisie (drugiej lidze niderlandzkiej) SC Cambuur z przyjezdnym Helmond Sport. To wielki sukces, bo 1000 miejsc było wyłączone z użytku ze względów bezpieczeństwa, a kibice przyjezdni nie zapełnili swojego sektora. Wyczekiwanie po dwóch latach prac było ogromne, jednak spotkanie nie poszło po myśli kibiców.

Minuta 20. Przyjezdni szybką akcją rozbijają żółtą obronę, a na tablicy pojawił się wynik 0:1. W 15. minucie drugiej połowy przed zdobyciem wyrównującego gola SC Cambuur powstrzymuje słupek, ale nadzieje fanów odżywają, gdy w 74. minucie arbiter dyktuje karnego na korzyść gospodarzy.

Kibice na stadionie Cambuurstadion© SC Cambuur

Do jedenastki podchodzi zwykle niezawodny Milan Smit, ale bramkarz czyta jego intencje i broni strzał. Na stadionie rozlega się jęk zawodu, który przeradza się w ulgę, gdy sędzia każe powtórzyć jedenastkę. Bramkarz jednak znowu dobrze przewiduje kierunek strzału, grzebiąc niepowtarzalną szansę na wyrównanie.

Mimo dotkliwej porażki gracze SC Cambuur podziękowali kibicom za doping i obecność na inauguracji stadionu. Mamy nadzieję, że mimo wyniku miło spędziliście popołudnie – napisał klub, podsumowując spotkanie.

Wykończeniówka trwa

Na stadionie trwają jeszcze prace wykończeniowe, a niektórzy kibice zwrócili uwagę na niedociągnięcia. Będziemy ciężko nad tym pracować w nadchodzących tygodniach.Krótko mówiąc, podczas następnego meczu domowego stadion będzie trochę ładniejszy – zapewnił klub.

Mimo konieczności dopracowania szczegółów wrażenia są pozytywne. Nowy stadion jest większy i bardziej nowoczesny niż stary Cambuurstadion, ale zachowuje podobny, typowo piłkarski układ z otwartymi trybunami w narożnikach. SC Cambuur rozpoczyna nową erę na stadionie Kooi irytującą porażką 0:1, ale może być niesamowicie dumny z pięknego nowego domu i jedno jest pewne: z takim stadionem z pewnością nadejdzie złota przyszłość – obiecuje klub.