Lębork: Pogoń doczeka się nowego obiektu?
źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra
Władze miasta przygotowały projekt modernizacji lęborskiego stadionu. Złożono już także odpowiednie wnioski o pozwolenie na budowę. Pomysł ten spotkał się jednak z krytyką lokalnej społeczności, która wyraża także obawę o to, że inicjatywa ta była swoistą “kiełbasą wyborczą” i inwestycja nie dojdzie do skutku.
Reklama
Jest wizualizacja
Obecny Stadion Miejski przy ul. Kusocińskiego, na którym swoje mecze rozgrywa m.in. IV-ligowa Pogoń Lębork, od dawna wymaga przebudowy. Trybuny są w opłakanym stanie, a na komfort oglądania sportowej rywalizacji narzekają kibice. Również piłkarze nie mają zbyt dobrych warunków w szatni, która ma być jednak zmodernizowana dzięki zwycięstwie projektu w głosowaniu do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na szczęście, Ty nie musisz składać żadnych projektów, aby poprawić swoją sytuację. Sprawdź ofertę https://sportaza3.pl i ciesz się platformą, która skupiona jest na dostarczaniu zróżnicowanej i fascynującej atmosfery gier.
Samorząd Lęborka widzi jednak potrzebę powstania w mieście nowoczesnego obiektu sportowego z infrastrukturą odpowiadającą obecnym potrzebom, dlatego zdecydował się zlecić opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego. Projektem o nazwie Budowa trybun wraz z budynkiem administracyjno-socjalnym, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Kusocińskiego 56 w Lęborku
zajmuje się warszawskie biuro projektowe Akint Sp. z o.o..
Projekt przewiduje budowę zadaszonej trybuny o pojemności 932 miejsc, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz niezadaszonej - na 66 miejsc. Z trybunami zintegrowany będzie nowo projektowany budynek, który podzielony zostanie na 3 segmenty o różnym przeznaczeniu. W dwukondygnacyjnej, centralnej części administracyjno-socjalnej siedzibę znajdzie Centrum Sportu i Rekreacji. Znajdą się tam również między innymi pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, szatnie, pomieszczenia techniczne, sanitarne, pomieszczenie pierwszej pomocy, czy strefa VIP.
Natomiast w jednym z bocznych budynków parterowych znajdą się pomieszczenia dla kibiców gospodarzy, w tym toalety i punkt gastronomiczny. Ponadto projekt przewiduje postawienie kontenerów na kasy oraz depozyt. Na terenie obiektu powstaną drogi dojazdowe, ewakuacyjne, ciągi piesze i pieszo-jezdne, stanowisko dla karetki, parking, elementy małej architektury oraz zieleń.
Łączny koszt tej inwestycji ma wynieść ponad 35 mln zł. Samorząd będzie intensywnie szukał możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych na realizację tego zadania. Gotowy projekt z uzyskanym pozwoleniem na budowę zwiększy szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie
- czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Lęborku.
W zapewnienia władz miasta nie wierzy jednak działacz Pogoni, który twierdzi, że temat stadionu powrócił jedynie na potrzeby kolejnej kampanii wyborczej. Przypomina on także, że były prezes klubu brał udział w konsultacjach dotyczących budowy nowego stadionu przed wyborami w 2014 i 2018 roku. Niestety, wówczas skończyło się na wstępnych koncepcjach, a po wyborach nic w kierunku powstania nowego obiektu się nie wydarzyło.
Nikt w środowisku piłkarskim Pogoni nie bierze na poważnie zapowiedzi burmistrza. Szukanie finansowania może potrwać kolejnych kilka lat, a sama budowa to dodatkowe dwa lata. W ten sposób budowa może się przeciągnąć do następnych wyborów. Gdyby burmistrz powiedział, że ma już na to zagwarantowane pieniądze to byłoby co innego. Jak widać, do tej pory ich nie znalazł
- powiedział Łukasz Hrycyk cytowany przez lebork24.info.
Reklama