Radom: Rozstrzygnięto przetarg na budowę dwóch brakujących trybun
źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra
Radomiak długo czekał na przeprowadzkę na nowy obiekt. Budowie towarzyszyły liczne problemy i opóźnienia, ale w trwającym obecnie sezonie drużyna może już się cieszyć nowym domem. Stadion posiada jednak tylko dwie trybuny. Jak się jednak okazuje, kolejne powstaną już w najbliższym czasie.
Reklama
Jeszcze dwa lata
Firma Betonox Construction wygrała przetarg na budowę dwóch trybun na stadionie w Radomiu. Jej oferta opiewała na prawie 39,6 mln zł. Wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 21 miesięcy od momentu podpisania kontraktu z inwestorem. Jeśli nie będzie skarg oferentów do Krajowej Izby Odwoławczej, to w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy gotowi podpisać umowę
- zapowiedział prezydent Radomia cytowany przez portalsamorządowy.pl.
Łącznie w przetargu wpłynęło 8 ofert. Dwie z nich mieściły się w kwocie zapisanej na ten cel w budżecie. Wybrano ofertę spółki Betonox Construction, która zaproponowała najniższą cenę oraz 6-letnią gwarancję. Radom otrzyma na budowę trybun 30 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Resztę gmina dołoży ze środków własnych.
Co dokładnie objął przetarg?
W ramach inwestycji zaplanowano wybudowanie dwóch kolejnych trybun, mających ponad 5 600 miejsc siedzących, wraz z zadaszeniem, zapleczem sanitarno-usługowym, oświetleniem, nagłośnieniem i monitoringiem. Obie trybuny - wschodnia i zachodnia - będą budowane jednocześnie.
Wykonawca ma prowadzić prace w taki sposób, by w trakcie realizacji inwestycji stadion przy ul. Struga mógł być użytkowany. Po zakończeniu inwestycji pojemność nowego stadionu Radomiaka wzrośnie do blisko 15 000 miejsc. Przetarg nie zawiera wykonania elewacji stadionu, na wykonanie tych prac zostanie ogłoszony kolejny przetarg, prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2026 roku.
Marzenia o reprezentacji
Oficjalne otwarcie nowego stadionu Radomiaka odbyło się latem 2023 roku. Rok wcześniej oddano do użytku znajdującą się obok nową halę widowiskowo-sportową, której wykonawcą także była spółka Betonox Construction. Oba obiekty stanowią Radomskie Centrum Sportu. Zgodnie z założeniami władz miejskich obiekty te mają służyć organizacji różnego typu imprez, nie tylko sportowych.
Mam nadzieję, że w 2026 roku będziemy cieszyli się z osiągnięcia pełnej funkcjonalności stadionu na 15 000 krzesełek. Nie bójmy się marzyć: mam nadzieję, że po tym, jak stadion będzie już w pełni funkcjonalny, będziemy na nim gościć, choćby przy okazji meczu towarzyskiego, reprezentację Polski seniorów, tak jak to było na starym obiekcie przy Struga 63
- mówi Radosław Witkowski.
Reklama