Niemcy: Red Bull Arena rzuca wyzwanie Signal Iduna Park
źródło: Stadiony.net; autor: Michał Czarniecki
Od samego początku występów w Bundeslidze kibice RB Lipsk mogli opierać swoją oprawę przedmeczową na trybunach tylko poprzez standardowe metody. Już pod koniec tego sezonu to ma się zmienić dzięki decyzji klubu, dającej fanom możliwość rywalizacji artystycznej nawet z Westfalenstadion.
Reklama
Długo wyczekiwane usprawnienie trafi na Zentralstadion
Jak poinformowała dziennikarka Bild Yvonne Gabriel, nad sektorem B Red Bull Areny dla najwierniejszych fanów zamontowany zostanie podnośnik, na którym będzie można prezentować widowiskowe, pionowe oprawy przygotowywane przez kibiców. Tym samym, włodarze lipskiego klubu odnieśli się do prośby, którą kibice po raz pierwszy wystosowali jeszcze kilka miesięcy temu.
Według relacji prasowych cała instalacja, którą wyceniono na 100 tysięcy € będzie szeroka na ok. 46 metrów. To uczyni ją szerszą niż rozwiązanie zastosowane na Signal Iduna Park - tam podnośnik znajdujący się na południowej trybunie ma 42 metry szerokości. Warto nadmienić, że Dortmund w temacie opraw kibicowskich jest uważany w Niemczech za niekwestionowanego lidera. Do takich standardów klub z Lipska chce dorównać, a w dalszej perspektywie można śmiało mówić o próbie detronizacji Westfalenstadion.
Plany zakładają ukończenie montażu instalacji jeszcze w tym sezonie. Nie ukrywa się, że celem właścicieli stadionu jest udostępnienie gotowego podnośnika kibicom jeszcze w kwietniu. Gdyby to się udało, fani Rasenballsport mogliby zainaugurować ulepszone oprawy podczas decydujących meczów w Bundeslidze, w tym na starcie z Borussią Dortmund 27 kwietnia.
© Fabian
To nie pierwsza inwestycja na prośbę kibiców RB Lipsk
Prezes “Byków” Oliver Mintzlaff nie stroni od inwestycji w poprawę komfortu kibiców zarówno na Red Bull Arena, jak i wokół niej. Przykładem może być wyłożenie chodnika prowadzącego przez błonie Festwiese na stadion. Klub zapłacił prawie dwa miliony € za ulepszenie drogi po interwencji sympatyków.
Wciąż nie zrealizowano jeszcze projektu pozostawionego w spadku po przygotowaniach do Mistrzostw Świata w 2006 roku, jakim jest zbudowanie mostu dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Elster. Połączenie Zentralstadion z ośrodkiem treningowym RB Lipsk znacząco usprawniłoby dotarcie do obiektu. Jednak w tym przypadku zarząd klubu z Mintzlaffem na czele będzie musiał porozumieć się z miastem.
O punkty fazy klubowej Euro 2024 na Red Bull Arenie (na potrzeby UEFA nazwana Stadionem Lipsk) będą rywalizować reprezentacje Portugalii, Czech, Holandii, Francji, Chorwacji oraz Włoch. Ostatnim akcentem turnieju na tym obiekcie będzie mecz ⅛ finału, który odbędzie się 2 lipca.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem na naszym kanale YouTube, w którym przedstawiliśmy wszystkie areny Euro 2024:
Reklama