Nowe stadiony: Trzy gole, trzy nowości
źródło: własne | MK; autor: michał
Piękny wynik w Dniu Niepodległości trzeba uczcić należycie, dlatego mamy dla Was trzy nowe stadiony w Polski!
Reklama
Stadion Gminny, Czosnów
Ten interesujący stadion na północnym wylocie z Warszawy przykuwa oko kierowców już od początku 2014 roku, choć jego oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero latem 2015. Obiekt składa się z żelbetowo-stalowej trybuny głównej na zachodzie, boiska syntetycznego i budki spikerskiej na wschodzie.
Warta 2,3 mln zł inwestycja powstawąła z problemami już od 2013 roku, a jej wykonawca przestał istnieć. Mimo to udało się ukończyć efektowną konstrukcję z dachem o przekroju litery C, obłożonym z każdej strony blachą. Trybuna nie ma zaplecza, zawodnicy szatnie znajdą w pawilonach tymczasowych, a widzom zostaje jedna przenośna toaleta.
Docelowo plan, sięgający jeszcze 2008 roku, zakłada budowę dużej hali widowiskowej i powstanie Centrum Kultury i Sportu, co zapewni stadionowi pełne zaplecze. Ta inwestycja jeszcze jednak nie ruszyła.
Stadion im. Mariana Paska, Konin
Dosłownie wcięty we fragment lasu na południu Konina, ten obiekt nigdy nie doczekał się takiej sławy jak większy Stadion Złotej Jedenastki, co zresztą jest zrozumiałe. Posiada tylko jedną trybunę, która w szczycie mieściła ok. 2 tys. widzów. Po demontażu większości ławek została nominalna pojemność 850 miejsc.
© Sebastian Spychała, Stadiony.net
Niecodzienny jest układ obiektu, ponieważ trybuna leży częściowo wzdłuż dwóch boisk – głównego i treningowego. Ogółem w kompleksie są dwa pełnowymiarowe boiska naturalne i jedno mniejsze, syntetyczne. Z powodu spadku Górnika Konin klub przeniósł się właśnie tu, by rozgrywać swoje mecze.
© Sebastian Spychała, Stadiony.net
Stadion OSiR, Trzcianka
Pięknie położony nad Jeziorem Sarcz, miejski stadion w Trzciance dysponuje jedną trybuną na zachodzie, którą od wód jeziora dzieli tylko wąski pas drzew. Na co dzień gospodarzem obiektu jest piłkarski klub Lubuszanin, choć otoczenie i dodatkowa infrastruktura (korty tenisowe, przystań, domki letniskowe i hotel) sprzyjają codziennym aktywnościom na obiekcie.
© Sebastian Spychała, Stadiony.net
© Sebastian Spychała, Stadiony.net
Reklama