Wrocław: Lodowiska nie będzie, ale może poprawi się otoczenie
źródło: GazetaWroclawska.pl; autor: michał
W tym roku po raz pierwszy nie będzie lodowiska pod Stadionem Wrocław. Za to w przyszłości planowane jest ciekawe zagospodarowanie terenów zielonych przy arenie.
Reklama
Od 2013 roku Stadion Wrocław zimą kojarzył się z lodowiskiem. Plenerowa ślizgawka pojawiała się pod koniec roku i zostawała na zimę. Na przełomie 2016 i 2017 niestety tak nie będzie. Operator dotychczasowego lodowiska przyznaje, że nie było wystarczająco popularne.
„Gazeta Wrocławska” pytała w magistracie, gdzie podawano nieco inne przyczyny, dla których zeszłoroczne lodowisko nie pojawi się ponownie. – Lodowisko, które dotychczas było montowane w zimie pod stadionem, jest już stare i nie opłaca się inwestować w jego remont. Stadion szuka firmy, która mogłaby postawić lodowisko przy Alei Śląskiej. Niestety, ostatnie ciepłe zimy nie wpływają na zbyt duże zainteresowanie takim przedsięwzięciem
– przyznaje Krzysztof Świercz z Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Ostatecznie więc wszystko ponownie rozbija się o pieniądze. Miasto musiałoby wydać kilkaset tysięcy złotych (prywatny wykonawca przyznał, że chodzi o ok. 300 tys. zł). Na zwrot takiej inwestycji trudno liczyć bez sponsora, a lodowisko przy Stadionie Wrocław nie było ani jedyne, ani najbardziej popularne w mieście.
Stadion skorzysta na Zielonych Tętnicach?
W nadchodzących latach Wrocław zamierza zainwestować w upiększanie głównych arterii miasta. Mają być bardziej przyjazne dla pieszych i rowerzystów, a także minimalizować hałas ruchu ulicznego i zanieczyszczenia. Odpowiedzią są rośliny i tereny rekreacyjne, a wśród odcinków przeznaczonych do realizacji znajdą się dwa przy Stadionie Wrocław. Oba leżą na południe od obiektu, jak widać na poniższej mapce.
Odcinek E, znacznie skromniejszy, ma zostać wyposażony w zielony przystanek, pieszo-rowerową aleję z atrakcyjnymi platanami, a także trawiasty parking.
Znacznie bliższy kibicom, i to bardzo dosłownie z racji położenia na trasie ze stadionu na węzeł tramwajowo-kolejowy, będzie odcinek F. Tu przewidziano m.in. ściankę wspinaczkową, boisko do koszykówki czy przyrządy do ćwiczenia na powietrzu.
Powyższe plansze pochodzą ze zwycięskiej koncepcji zeszłorocznego konkursu architektonicznego. Otwarte pozostają dwa pytania: na ile wiernie uda się odtworzyć wizję SUM Architekci Krajobrazu w rzeczywistości, a także kiedy dokładnie będą realizowane dwa wskazane odcinki w okolicy Stadionu Wrocław. Według zapowiedzi wszystkie prace wzdłuż ul. Legnickiej zakończą się w 2017 roku.
Reklama