Kraków: Wisła i miasto porozumiały się na półtora roku

źródło: własne / wislakrakow.com; autor: michał

Kraków: Wisła i miasto porozumiały się na półtora roku Po raz pierwszy od 2007 roku Wisła podpisała z miastem Kraków umowę na korzystanie ze Stadionu Henryka Reymana. Nie w roli operatora, a dzierżawcy części powierzchni. Obie strony zapewniają, że to korzystne porozumienie.

Reklama

Dziś doszło do podpisania przez Wisłę Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej umowy dzierżawy. Na jej mocy „Biała Gwiazda” będzie korzystać z największego krakowskiego stadionu przez półtora roku, do końca czerwca 2015.

Do dyspozycji klubu są biura administracji, część sportowa oraz powierzchnie pod północno-wschodnim narożnikiem, gdzie znajduje się Strefa Kibica. Większość powierzchni pod zachodnią i wschodnią trybuną przechodzi w gestię ZIS, który będzie szukał rozwiązań, by nie dokładać do wielkiego obiektu.

Dokument podpisali: w imieniu Gminy Miejskiej Kraków Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a ze strony Wisły Kraków S.A. Jacek Bednarz (prezes) i Maciej Krupa (wiceprezes).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Podpisanie umowy wieńczy kilkumiesięczne negocjacje, które były trudne dla obu stron, mogę jednak powiedzieć, że odpowiada interesom zarówno Miasta jak i Klubu. Jest uczciwa, ponieważ naszym zdaniem jest ekwiwalentna. W imieniu Zarządu Wisły Kraków SA chciałbym bardzo podziękować Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Kowalowi, który od początku był dobrym duchem całego przedsięwzięcia i pracownikom Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie bezpośrednio zaangażowanym w negocjacje i przygotowanie umowy. Ufam, że zrobiliśmy pierwszy duży krok do tego, aby umowa stała się ramą bardzo dobrej współpracy Wisły Kraków SA z Miastem w zakresie korzystania ze stadionu - podsumował piątkowe wydarzenie prezes Jacek Bednarz.

- Podzielam opinię Pana Prezesa Jacka Bednarza, że umowa jest korzystna dla Miasta i Klubu. Cel mamy taki sam. Chcemy, żeby Stadion Miejski im. Henryka Reymana tętnił życiem przez 24 godziny na dobę, był areną ciekawych meczów piłkarskich oraz innych atrakcyjnych imprez, ulubionym miejscem sympatycznych spotkań mieszkańców Krakowa i odwiedzających nasze miasto gości - powiedział dyrektor Krzysztof Kowal.

Porozumienie kończy trwające od kilku lat rozmowy. W pierwszej kolejności prowadził je Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, odpowiedzialny za budowę stadionu. W 2013 roku funkcję partnera w rozmowach przejął Zarząd Infrastruktury Sportowej i szybko udało się osiągnąć consensus.

Aktualna sytuacja oznacza, że Wisła rezygnuje z możliwości prowadzenia pozasportowej działalności komercyjnej na Stadionie Henryka Reymana. Z drugiej strony to odciążenie klubu, który nie musi pokrywać całości kosztów utrzymania obiektu, skupiając się na działalności sportowej.

Reklama