Nowe stadiony: Starogard, Wyszków, Siedlce, Radłów
źródło: własne; autor: redakcja
Nie są wielkie, ale na pewno zasługują na uwagę. Przyzwoitym standardem, pomnikiem piłkarskiej legendy czy… posadzeniem drzew między trybunami a boiskiem. Zapraszamy na najnowsze prezentacje w bazie!
Reklama
Stadion im. Kazimierza Deyny
Stadion miejski w Starogardzie Gdańskim został gruntownie przebudowany w latach 2010-2011 za sumę ok. 14 mln zł. Dysponuje dwiema trybunami o kształcie zakrzywionej litery L – większą na zachodzie i niższą na wschodzie. Łączna pojemność obiektu to 3291 miejsc.
Nie tylko nazwa stadionu została zadedykowana najbardziej znanemu sportowcowi ze Starogardu, na jednym z krzesełek w Sektorze B Kazimierz Deyna dosłownie siedzi jako rzeźba.
Stadion Bugu Wyszków
Miejski stadion w Wyszkowie powstał w połowie XX wieku i należy w związku z tym do najstarszych obiektów sportowych Mazowsza, oczywiście pomijając Warszawę. Najlepsze lata stadion ma już za sobą, a znaczące modernizacje przechodził w 1993, kiedy Bug awansował na drugi szczebel rozgrywek.
Trybuny znajdują się po obu stronach boiska, ze znaczącą dominacją strony zachodniej, gdzie istnieją znaczące sektory stojące. Używane były również sektory na łukach za bramkami, jednak z uwagi na brak zapotrzebowania dla tych miejsc zapadła decyzja o posadzeniu drzew, które dziś uniemożliwiłyby oglądanie meczu.
Stadion OSiR w Siedlcach
Mniejszy z siedleckich stadionów służył Pogoni zanim ta przeprowadziła się w 2011 roku na nowy piłkarski stadion. Obiekt przy Prusa 6 powstał w 1996 roku i dysponuje dwiema trybunami. Większa na zachodzie mieściła 1045 osób na krzesełkach, jednak część z nich zdemontowano od strony północnej na rzecz stworzenia klatki dla kibiców gości. Na trybunie wschodniej jest 455 krzesełek.
Stadion Miejski w Radłowie
Małopolskie miasteczko zaledwie rok po otrzymaniu praw miejskich (2010) zaczęło się starać o rozbudowę boiska sportowego. W efekcie w połowie 2012 roku ruszyły prace, których efektem jest otwarta w 2013 nowa trybuna główna boiska z częściowym zadaszeniem. Pod dachem znajduje się sektor centralny z 288 miejscami siedzącymi, podczas gdy po bokach są miejsca stojące.
Reklama