Nowe stadiony: Szczebrzeszyn, Pacanów, Pcim

źródło: własne; autor: redakcja

Z żartami jest tak, że zawsze ktoś się nie będzie śmiał, a my komikami jesteśmy słabymi. Postanowiliśmy uczcić 1 kwietnia nieco inaczej. Zapraszamy na trzy bardzo kameralne stadiony z miejscowości, których istnienia nie wszyscy są pewni.

Reklama

Szczebrzeszyn, Pcim i Pacanów należą – do spółki z Wąchockiem i jeszcze paroma miejscowościami – do miejsc znanych z dowcipów, bajek i innych historii. Niektórzy nie wiedzą nawet, że istnieją naprawdę. Nic więc dziwnego, że ze stadionów znane nie są. A szkoda, bo o ile w Wąchocku stadionu nie ma, o tyle w trzech dodawanych dziś miejscowościach są. I, to nie żart, są naprawdę przyzwoite. Poznajcie je:

Stadion Roztocza Szczebrzeszyn

Stadion Roztocza Szczebrzeszyn Fot: Adam Rudawski, www.Roztocze.Szczebrzeszyn.pl

Szczebrzeszyn znany jest powszechnie z chrząszcza brzmiącego w trzcinie w poezji Jana Brzechwy. Tymczasem ma też zespół sportowy, który za nieco ponad dekadę będzie obchodził swoje stulecie! Do niedawna grał jednak na bardzo wątpliwej jakości stadionie. Lokalizacja przy ul. 30-lecia PRL niekoniecznie budzi uznanie, zresztą do 2010 roku stadion pasował standardem do tego adresu. Dwa rzędy nieco wybrakowanych, drewnianych ławek postawionych w trawie, za drobnym ogrodzeniem w klubowych barwach Roztocza.

Ale w marcu 2011 oddano do użytku zmodernizowany i całkowicie odmieniony obiekt, na miarę oczekiwań 5-tysięcznego miasteczka w lubelskim. Właściwie, nie chcemy wymieniać z nazwy, ale wiele znacznie większych ośrodków może tego stadionu pozazdrościć. Za 3,5 mln powstała nowa trybuna główna z zapleczem dla sportowców i zadaszeniem części widowni. Na dach nad głową może liczyć 220 widzów, kolejnych 440 ma do dyspozycji odkryte krzesełka. Za to zawodnicy mają do swojej dyspozycji sztuczne oświetlenie – co prawda za słabe na transmisję w telewizji, ale wystarczające do gry.

Stadion Zorzy-Tempo Pacanów

Stadion w Pacanowie Fot: Stadiony.net

Można się śmiać, ale w rodzinnych stronach Koziołka Matołka od początku miał powstać stadion wielofunkcyjny – na mecze, koncerty, zawody strażackie czy do celów targowych. I taki zbudowano w latach 2005-2007. Powstała wtedy główna trybuna z 431 miejscami siedzącymi, z których część jest zadaszona. Obok niej zadaszony pawilon, który może służyć za targowisko lub zaplecze cateringowe podczas imprez. W 2008 powstał też okazały parking na 7 tys. m2.

To jeszcze nie koniec. Plany zakładają docelowo również sztuczne oświetlenie o natężeniu odpowiednim nawet dla transmisji telewizyjnych, aż 1400 lux.

Stadion Pcimianki Pcim

Stadion w Pcimiu Fot: KS Pcimianka Pcim

Położony w bardzo malowniczej okolicy stadion Pcimianki dysponuje zapleczem w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Z kolei jego trybuny to zlokalizowane z jednej strony dwa identyczne sektory o łącznej pojemności 384 miejsc. Każda ze stalowych konstrukcji oferuje wszystkim widzom krzesełka i zadaszenie. Stadion jest wyposażony w sztuczne oświetlenie.

Na zakończenie pozwolimy sobie podzielić się puentą, jaką mogą znaleźć na kamiennej tablicy osoby wchodzące na stadion w Pacanowie. Bo skoro wszyscy chcemy, by nasze stadiony - małe czy duże - były piękne, to wszyscy o to dbajmy, ot co!

Stadion w Pacanowie Fot: Stadiony.net

Reklama