Nowe stadiony: Singapur

źródło: własne; autor: redakcja

Może to i zaledwie jedno miasto, ale ma swoją ekstraklasę. Kameralne, modernizowane sukcesywnie obiekty z jednej strony, a z drugiej jeden z najdziwniejszych stadionów świata – z boiskiem pływającym po wodach miejscowej zatoki.

Reklama

The Float @ Marina Bay

The Float @ Marina Bay

To jeden z najdziwniejszych stadionów świata, bo formalnie nie jest nawet stadionem. Tymczasowo jednak pełni rolę narodowego obiektu Singapuru, z uwagi na budowę wielkiej areny w miejscu starego stadionu wielofunkcyjnego. Ma jedną trybunę, za to mieszczącą 30 tys. widzów. Na co dzień jest ona częścią toru wyścigowego, ale od kwietnia 2007 ustawiono przed nią największą na świecie stałą platformę, która mieści sceny podczas koncertów i boisko w trakcie meczów piłkarskich.

Budowa tej nietypowej konstrukcji trwała 13 miesięcy, a złożona głównie ze stali platforma utrzymuje się na 15 pontonach, zaczepionych jeden o drugi jak puzzle. W zamyśle obiekt ma istnieć tylko 5 lat, co oznacza rozbiórkę już wiosną 2012. Niewykluczone jednak, że obiekt pozostanie w użyciu dłużej, tak jak dłużej potrwa budowa docelowego stadionu narodowego.

Jalan Besar Stadium

Jalan Besar Stadium

Jest uznawany za kolebkę singapurskiego futbolu. W swojej pierwotnej wersji powstał w 1929 roku i aż do 1973 był główną sportową areną Singapuru, wliczając organizację finałów krajowego pucharu. Jednak w obecnej formie istnieje od 2003 roku, kiedy został otwarty po kompletnej przebudowie trwającej aż 4 lata.

Choa Chu Kang Stadium

Choa Chu Kang Stadium

Jak większość kameralnych stadionów Singapuru jest on częścią większych kompleksów sportowych, które służą mieszkańcom na co dzień, a w weekendy są arenami rozgrywek ligowych. Ten powstały w 2001 roku obiekt ma jedną trybunę, za to mieści ona pod eleganckim zadaszeniem 4 tys. widzów.

Reklama