Narodowy: Jest pierwsza „jedynka”

źródło: StadionNarodowy.org.pl; autor: michał

We wtorek na placu budowy zaczął się kolejny etap – stanęła wysoka na 56 metrów „jedynka”, która w przyszłości będzie utrzymywać jedną z lin zadaszenia - czytamy na StadionNarodowy.org.pl.

BetFAN

Budowane właśnie „Jedynki” rzeczywiście kształtem przypominają cyfrę 1 – składają się na nie odciągi i zastrzały. W sumie takich zestawów będzie 72, każdy połączony ze słupami utrzymującymi pierścień ściskany. Razem stworzą pylony, na których opierać się będzie linowa konstrukcja dachu.

- Montowany dzisiaj zespół waży ok. 75 t, najwyższy punkt to około 56 m nad podstawą słupa. Dla porównania rura pierścienia ściskanego znajduje się ok. 34 m nad podstawą słupa. Jakość spawania przy scalaniu tych elementów musi być najwyższej klasy – powiedział Leszek Miara, Inspektor robót budowlanych ds. konstrukcji stalowych i linowych.

Podczas gdy Mostostal Zabrze montuje „jedynki”, na trybunach przygotowywane jest podłoże do układania lin, które po utworzeniu promienistej „sieci” zostaną podniesione.

Nadchodzące mecze w BETFAN
USAvs.Belgia
12.45
X3.45
22.80
Jutro 02:00
Argentynavs.Egipt
11.35
X4.85
29.40
Jutro 18:00
Szwajcariavs.Kolumbia
13.50
X3.10
22.25
Jutro 22:00
Francjavs.Maroko
11.58
X4.05
26.00
09.07.2026 22:00

BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest nielegalna. 18+

BetFAN