Frekwencja: 28. kolejka Orange Ekstraklasy

źródło: własne; autor: Krzysztof

28. seria spotkań piłkarskiej ekstraklasy zgromadziła na ośmiu stadionach około 49 400 widzów. Jest to nieco większa liczba niż przed tygodniem. Średnio każdy z ligowych stadionów odwiedziło 6 175 fanów futbolu.

Reklama

Największa frekwencja tej kolejki padła już na jej początku, gdy w piątkowy wieczór przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie około 13 000 osób obserwowało zwycięstwo liderującej w tabeli Legii nad wroniecką Amicą (1:0).

Wielu kibiców tradycyjnie pojawiło się również przy ulicy Reymonta w Krakowie. Mimo niesprzyjającej pogody, Wiślaków w zwycięskim meczu przeciw Górnikowi Zabrze (2:0) dopingowało około 11 000 kibiców. Frekwencja przy Reymonta mogła być jednak jeszcze wyższa, gdyby władze Wisły zdecydowały się na wpuszczenie kibiców Górnika, którzy zgłaszali duże zapotrzebowanie na bilety. W sumie mecze obydwu pretendentów do tytułu Mistrza Polski zgromadziły niemal taką samą liczbę widzów jak pozostałe sześć spotkań I ligi.

Jednak nie tylko mecze o najwyższe cele potrafią zapełnić trybuny. Zgodnie z przewidywaniami wiele osób zdecydowało się wybrać na Derby Pomorza. Bezbramkowy mecz walczącej o utrzymanie Arki Gdynia ze szczecińską Pogonią obejrzało 8 000 widzów.

Stosunkowo duża liczba kibiców pojawiła się też na stadionie innego klubu walczącego o pozostanie w lidze. W Łęcznej sensacyjne zwycięstwo miejscowego Górnika z grającą o udział w europejskich pucharach Koroną Kielce (3:0) zgromadził około 5 500 kibiców. O 500 osób mniej niż w Łęcznej przyszło w niedzielne popołudnie na stadion Cracovii. Po zaciętym spotkaniu gospodarze pokonali Lecha Poznań 3:2.

Frekwencja na pozostałych stadionach była już znacznie niższa od średniej z tej kolejki. I tak 3 000 fanów zobaczyło niespodziankę na stadionie w Bełchatowie, gdzie tamtejszy GKS wysoko (3:0) pokonał grające o udział w pucharze UEFA Zagłębie Lubin. W Wodzisławiu Śląskim zapadło jedno z decydujących rozstrzygnięć tego sezonu. Po bezbramkowym meczu z Odrą, szanse na utrzymanie straciła warszawska Polonia. Świadkami spadku „Czarnych Koszul” z I ligi było 2 700 widzów. Najsłabsza frekwencja minionej kolejki padła na meczu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski ze zdobywcą Pucharu Polski – płocką Wisłą. Zwycięski mecz gospodarzy (3:0) obejrzało zaledwie 1 200 kibiców.

Program 29 kolejki piłkarskiej ekstraklasy:

  • Wisła Kraków - Arka Gdynia, 10 maja, 18:00
  • Górnik Zabrze - Legia Warszawa, 10 maja, 18:00
  • Amica Wronki - Górnik Łęczna, 10 maja, 18:00
  • Korona Kielce - GKS Bełchatów, 10 maja, 18:00
  • Zagłębie Lubin - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, 10 maja, 18:00
  • Wisła Płock – Cracovia, 10 maja, 18:00
  • Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski, 10 maja, 18:00
  • Polonia Warszawa - Pogoń Szczecin, 10 maja, 18:00

Reklama