Stadion Korony: 2 tygodnie przed otwarciem

źródło: gazeta.pl; autor: Krzysztof

Czy betonowa elewacja stadionu zostanie pomalowana? A jak z czasem, zdążą czy nie zdążą? - to najczęściej powtarzające się pytania przed zaplanowanym na 1 kwietnia otwarciem stadionu.

Reklama

Przy Ściegiennego wczoraj był duży ruch. Ekipy budowlane montowały system elektroniczny i monitoring. Pojawili się też pierwsi przedstawiciele instytucji, którzy zajmą się odbiorem technicznym obiektu.

- Mamy jeszcze sporo pracy, ale nie ma obaw, zdążymy na czas. Już zaczęły się pierwsze odbiory. Do 24 kwietnia na biurko prezydenta ma trafić komplet dokumentów - zapewnia Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest inwestorem.

Wkrótce swoje pomieszczenia na stadionie przejmą przedstawiciele Kolportera Korony.

- Przekażemy je klubowi pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego - zapewnia Dębski.

Czytelnicy pytają, czy elewacja stadionu zostanie pomalowana?

- Nie mamy tego w planach. Część elewacji zostanie zasłonięta przez reklamy. Stadion nie jest obiektem, który ma się podobać, ale dobrze służyć mieszkańcom - tłumaczy Dębski.

W tym tygodniu firma Skanska Exbud oddział budownictwo, która jest głównym wykonawcą stadionu, będzie wspólnie z przedstawicielami Canal Plus pracować nad regulacją oświetlenia płyty boiska, tak by wszystko dobrze wyglądało podczas transmisji. - W ciągu dwóch tygodni musimy również zakończyć montaż systemu elektronicznego sterowania. Na kieleckim stadionie wykorzystanych zostanie wiele rozwiązań prototypowych. Prowadzimy też ostatnie prace kosmetyczne, zajęliśmy się także sprzątaniem - informuje Roman Mikina, dyrektor Skanska SA Oddział Exbud Budownictwo w Kielcach.

Bardzo dużą popularnością cieszą się karty kibica - do tej pory sprzedano ich ponad sześć tysięcy. - Zachęcamy do tego, żeby kupować karty, bo nie dość że bilety na mecz będzie można kupić taniej, to jeszcze wszystkie formalności trwają dużo krócej - mówi Maciej Topolski, rzecznik Kolportera.

Nowinki na kieleckim stadionie

System informatyczny połączony z monitoringiem, dzięki temu kibice od chwili, gdy znajdą się na stadionie, będą "śledzeni", a ochrona obiektu w bardzo szybkim czasie będzie mogła namierzyć osobę, która np. zagraża bezpieczeństwu

System pozwalający na zidentyfikowanie w tłumie osób, które wykrzykują obraźliwe wyrazy lub hasła. Możliwe będzie nagranie głosu takiej osoby

Oświetlenie o mocy 1500 luksów pozwalające na rozgrywanie na płycie boiska spotkań reprezentacji międzynarodowych, obecnie ma go tylko kilka stadionów w Polsce

Anna Roży (Gazeta Wyborcza 16.03.2006)

Reklama