Parc y Scarlets

Pojemność14 870
Kraj Walia
MiastoLlanelli
KlubyLlanelli Scarlets, Llanelli RFC
Inauguracja 15.11.2008
Czas budowy 09.2007 - 11.2008
Koszt 23 mln £
Projekt Holmes Miller
Wykonawca Andrew Scott Ltd
Adres Llanelli, Carmarthenshire SA14 9UX, UK

Opis: Parc y Scarlets

Leżące niedaleko Swansea Llanelli to może i małe miasto w skali całego kraju, ale tradycje sportowe ma nieprzeciętne, zwłaszcza w rugby. Właśnie w rugby grano przez ponad 120 lat na Stradey Park, który znajdował się na zachodzie miasta. Nową historię od 2008 piszą jednak i rugbiści, i piłkarze na wschodzie Llanelli, gdzie powstał Parc y Scarlets.

Wspólne przedsięwzięcie hrabstwa Carmarthenshire oraz Llanelli Scarlets zaowocowało powstaniem jednego z największych stadionów Walii, mieszczącego prawie 15 tys. widzów (z opcją rozbudowy). Zaprojektowany przez pracownię Holmes Miller, stadion oferuje cztery niezależne trybuny, z których największa i zapewniająca całe zaplecze sportowe jest ta południowa.

Jak sugeruje walijska nazwa, Scarlets rozgrywają tu mecze jako najważniejszy gospodarz. Drugim jest powiązany ze Scarlets zespół Llanelli RFC, a trzecim – w meczach o europejskie puchary – piłkarskie Llanelli AFC. Stadion służy również piłce nożnej przy innych okazjach, jak finał Pucharu Walii czy mecze rezerw Swansea.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2016