Zabeel Stadium (Al-Wasl Stadium)

Pojemność8 439
Kraj Zjednoczone Emiraty Arabskie
MiastoDubaj
KlubyAl-Wasl Club
Inauguracja 1974
Adres Oud Metha Rd, Al Jaddaf, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Reklama

Zabeel Stadium – opis stadionu

Zabeel Stadium (Al-Wasl Stadium) położony jest na północny wschód od portu lotniczego w Dubaju. Z lotniska na stadion dotrzemy samochodem w około 15 minut. Po wschodniej stronie znajduje się przystanek autobusowy w odległości niecałych 500 metrów, z przystanku możemy dojechać autobusem do stacji metra Al Jaddaf. Przy samym obiekcie, po jego zachodniej stronie, znajduje się duży parking. Znalezienie miejsca do parkowania nie będzie stanowić problemu.

Ukończony oraz zainaugurowany w 1974 roku obiekt ma częściowo zadaszoną główną trybuną zachodnią. Pozostałe trybuny są niskie i oferują słaba widoczność, zwłaszcza że stadion ma łuki pomimo braku bieżni. Oświetlenie umieszczone jest na czterech niezależnych filarach za trybunami. Stadion leży w otoczeniu 6 innych pełnowymiarowych boisk, w tym jednego z bieżnią. Wszystkie są tak samo oświetlonych, co powoduje, że dopasowuje się on do okolicy.

Obecnie może pomieścić 8439 osób. Jego głównym przeznaczeniem są mecze piłki nożnej. Na stadionie gospodarzem jest Al-Wasl Club, który na nim gra od samego początku.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2012