Estádio da Madeira (Estádio da Choupana)

Pojemność5 132
Kraj Portugalia
MiastoFunchal
KlubyCD Nacional Madeira
Inauguracja 08.12.1998
Renowacje 2007
Koszt 20 mln €
Adres Rua do Esmeraldo nº 46, 9000 Funchal

Reklama

Estádio da Madeira – opis stadionu

Stadion Nacionalu Funchal powstał w miejscu, które wielu skwitowałoby pukaniem się w czoło. Na północy tego wyspiarskiego miasta, na wysokim wzgórzu, w mało dostępnym miejscu powstał w 1998 roku stadion imienia Rui Alvesa, prominentnej postaci w historii miasta. Miejsce nie było przypadkowe – w Funchal lepszej lokalizacji dla stadionu i boiska treningowego po prostu nie było.

Początkowo zaoferował widzom tylko jedną trybunę, po wschodniej stronie boiska. Za to ta miała do zaoferowania coś niesamowitego – po lewej ręce widok na Atlantyk, a po prawej na miejscowe góry. W 2007 roku spotkała go zasadnicza rozbudowa.

Za cenę fragmentu niezwykłych widoków powstała nowa główna trybuna po zachodniej stronie, w pełni zadaszona i z 20 lożami. Po północnej stronie boiska stanął kilkupoziomowy parking (700 aut) z boiskiem treningowym na szczycie. Stare boisko treningowe po wschodniej stronie stadionu przekształcono w samodzielny stadion treningowy, a miejsca wystarczyło na jeszcze jedno pole gry do treningów. Tym samym w lokalizacji prawie niemożliwej powstał najlepszy kompleks piłkarski w okolicy.

Reklama

Zdjęcia