Banants Stadion

Pojemność4 860
Kraj Armenia
MiastoErywań
KlubyFC Banants
Inauguracja 2003
Renowacje 2006-2008, 2011
Adres Jivanu 2, Malatia-Sebastia district, Erywań

Reklama

Opis: Banants Stadion

Wybudowany w swej obecnej formie w latach 2006-2008 (dzięki wsparciu UEFA) stadion FC Banants jest częścią klubowego kompleksu sportowego. Jest obiektem niewielkim, ale nowoczesnym, usytuowanym na zachodzie Erywania.

Po przebudowie został otwarty w 2008 roku jako część powstałego pięć lat wcześniej Centrum Szkoleniowego FC Banants. Początkowo obiekt posiadał pojemność na poziomie 3600 miejsc, jednak wraz z coraz lepszymi wynikami klubu pojawiło się zapotrzebowanie na stadion mogący zmieścić więcej kibiców. Sytuacja uległa zmianie w 2011 roku, kiedy podczas przebudowy wszystkie trybuny zostały powiększone i pojemność wzrosła do 4860.

Dom FC Banants jest obiektem odkrytym. Spośród trzech trybun, z których składa się widownia, tylko jedna jest zadaszona, a jej membranowe pokrycie powstało w 2012. Trybuny wybudowane zostały blisko pokrytego naturalną trawą boiska, dzięki czemu z każdego miejsca na widowni kibice mają doskonały widok. Zerknąć do środka mogą również kierowcy, ponieważ na południu tuż za boiskiem przebiega ulica.

Otaczający stadion kompleks sportowy składa się z trzech pełnowymiarowych i czterech mniejszych boisk treningowych, hali sportowej, na której całorocznie czynne jest pokryte sztuczna trawą kolejne boisko treningowe, basenu, siłowni oraz usytuowanego po zachodniej stronie stadionu budynku mieszczącego siedzibę klubu.

Na stadionie rozgrywają się mecze FC Banants w ramach armeńskiej pierwszej ligi i niejednokrotnie kwalifikacji do Ligi Europy. Ponadto w 2016 obiekt był areną kilku spotkań podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy U19 2017. Ze względu na świetne warunki treningowe centrum sportowe Banants często gości na swoich boiskach zarówno krajowe jak i zagraniczne kluby podczas sesji treningowych i meczów towarzyskich.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2018