Francja: Stade Rennais rozważa budowę nowego stadionu

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Francja: Stade Rennais rozważa budowę nowego stadionu Klub z francuskiej Ligue 1, Stade Rennais, przystąpił do opracowania studium wykonalności, które uwzględni wymagania dotyczące nowego stadionu. Ich obecny stadion, Roazhon Park, jest za mały na potrzeby rozwijającego się klubu, dlatego Czerwono-Czarni myślą o wyprowadzce.

Reklama

Ostatnie sezony były dla Stade Rennais naprawdę udane. Klub nieprzerwanie od rozgrywek 2018/19 występuje w europejskich pucharach, a w sezonie 2020/21 udało im się wystąpić w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Czerwono-Czarni, którzy należą do Groupe Artémis, są zdania, że ich obecny domowy obiekt Roazhon Park jest za mały na ich rosnące potrzeby.

Roazhon Park© Michael Seiss

Stadion, będący własnością miasta Rennes, może pomieścić 29 000 widzów i w przeciągu ostatniego 1,5 roku, został wyprzedany praktycznie w każdym meczu. Według raportu opublikowanego w gazecie Ouest-France, Stade Rennais rozważali możliwość rozbudowy swojego obecnego stadionu, ale zostało to wykluczone ze względu na wyzwania związane z jego położeniem nad brzegiem rzeki Vilaine. Klub, zastanawia się teraz nad budową nowego obiektu na 40 000 miejsc.

Ouest-France donosi, że stadion miałby być zlokalizowany w pobliżu Roazhon Park, na nieużytkach przemysłowych naprzeciwko obwodnicy na zachód od Rennes. Stade Rennais w zeszłym roku zawarło nową długoterminową umowę najmu, aby pozostać w Roazhon Park i uzyskało zgodę lokalnej rady na przeprowadzenie gruntownej modernizacji swojego boiska treningowego.

Umowa najmu pomiędzy klubem a miastem Rennes obowiązuje przez 20 lat. Lokalne media donoszą, że klub będzie płacić za użytkowanie 341 000 € rocznie, plus nieujawnione dodatki związane z zyskami operacyjnymi.

Roazhon Park© Léo

Reklama