Stadium of the Year 2022: Odkryj Wuyi New District Sports Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Stadium of the Year 2022: Odkryj Wuyi New District Sports Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest chiński Wuyi New District Sports Center Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Wuyi New District Sports Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022! 

Fani piłki nożnej w Chinach w ubiegłym roku mogli świętować inaugurację nowego obiektu. Ultranowoczesny Wuyi New District Sports Center Stadium znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadium of the Year 2022. Konkurs jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z 6 różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, 8 z Europy, 4 z Afryki, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej oraz 1 z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie masz pewności, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Wuyi New District Sports Center Stadium 

W 2017 roku władze miasta Nanping z powodzeniem ubiegały się o organizację XVII Igrzysk Prowincji Fujian, które miały odbyć się w 2022 roku. Główne obiekty na potrzeby zawodów postanowiono wybudować w Wuyi New District, nowej jednostce osadniczej w pobliżu obszaru Jianyang. Nowy kompleks sportowy, składający się głównie ze stadionu i hali sportowej połączonej z basenem, został zbudowany pomiędzy starszą dzielnicą Jianyang a nową Wuyi New District. Jego budowa rozpoczęła się w 2018 roku, a w kwietniu 2022 roku przeszedł wszystkie procedury kontrolne. 

27 listopada 2022 roku na stadionie odbyła się ceremonia otwarcia głównej części Igrzysk Prowincji Fujian. Podczas głównej części imprezy, stadion był gospodarzem zawodów lekkoatletycznych. Oto kilka ciekawych faktów na temat areny: 

  • Cała inwestycja kosztowała 1,75 miliarda juanów. 
  • Stadion wyposażony jest w bieżnię lekkoatletyczną i może pomieścić 25 000 widzów. 
  • Trybuny podzielone są na dwa poziomy, a główna trybuna znajduje się po zachodniej stronie.
  • Cały wygląd zewnętrzny ma przywodzić na myśl kwiat kamelii, odzwierciedlony w formie origami.
  • Obiekt posiada ciekawe urozmaicenie w postaci półotwartego korytarza pod dolnym poziomem trybun, przez który przebiega dodatkowa czterotorowa bieżnia.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama