Stadium of the Year 2022: Odkryj Leshan Olympic Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Stadium of the Year 2022: Odkryj Leshan Olympic Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Leshan Olympic Center Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Leshan Olympic Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Chin od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu, Leshan Olympic Center Stadium, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Leshan Olympic Center Stadium

W ubiegłym roku ukończono budowę obiektu, który kryje kilka interesujących faktów. Oto kilka ciekawostek na jego temat: 

  • Leshan otrzymało prawo organizacji w 2022 14. edycji igrzysk prowincji Syczuan. W związku z tymi zawodami przeprowadzono w mieście szereg inwestycji w infrastrukturę sportową, a najważniejszą z nich była budowa głównego kompleksu sportowego.

  • Z zewnątrz trybuny pokrywa metaliczna elewacja złożona z wąskich, poziomych pasów. Obok stadionu, głównymi elementami kompleksu są trzy budynki, w których mieszczą się: hala sportowa, kryta pływalnia oraz hala treningowa.

  • Kompleks zaprojektowano z rozmachem, z dużą dbałością o szczegóły i estetykę. Budynki otrzymały niebanalne, opływowe i asymetryczne kształty.

  • Architektura stadionu i trzech hal ma abstrakcyjnie odzwierciedlać słynne góry z okolic Leshan, Emei i Lingyun.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu muszą znaleźć się wszystkie 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama