Stadium of the Year 2022: Odkryj International Football Center of Rizhao

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Stadium of the Year 2022: Odkryj International Football Center of Rizhao Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest International Football Center of Rizhao w Chinach. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

International Football Center of Rizhao nominowane do tytułu Stadionu Roku 2022! 

Fani piłki nożnej w Chinach w ubiegłym roku mogli świętować inaugurację nowego obiektu. Ultranowoczesne International Football Center of Rizhao znalazło się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadium of the Year 2022. Konkurs jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z 6 różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, 8 z Europy, 4 z Afryki, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej oraz 1 z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie masz pewności, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj International Football Center of Rizhao

W 2018 roku Rizhao otrzymało prawo do organizacji 25. edycji Igrzysk Prowincji Shandong, które miały odbyć się w 2022 roku. W związku z tym wydarzeniem władze miasta podjęły działania mające na celu poprawę infrastruktury sportowej. Jedną z planowanych wówczas inwestycji była budowa nowego, typowo piłkarskiego stadionu, który miał być główną areną zmagań futbolowych podczas tej imprezy. Teren pod nowy obiekt został wyznaczony w północnej części miasta. Projekt został przygotowany przez brytyjską pracownię AFL Architects.

Budowa areny rozpoczęła się wiosną 2020 roku, a ostatecznie obiekt był gotowy w kwietniu 2022 roku, a pierwszy mecz testowy został rozegrany 13 maja 2022 roku. Za faktyczną inaugurację można jednak uznać ceremonię otwarcia turnieju piłkarskiego, rozgrywanego w ramach 25. Igrzysk Prowincji Shandong, która odbyła się na stadionie 8 lipca 2022 roku. Oto kilka ciekawych faktów na temat areny:

  • Koszt budowy stadionu to około 400 milionów juanów.
  • Stadion ma typowy dla piłki nożnej układ i pojemność 12 100 widzów.
  • Pomysłowo zaprojektowana fasada głównej trybuny ma przywodzić na myśl żaglówkę, nawiązując do nadmorskiego charakteru miasta. 
  • Z pozostałych stron trybuny są pokryte jasną fasadą.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama