Płock: Najnowocześniejszy stadion Ekstraklasy coraz bliżej inauguracji

źródło: stadiony.net; autor: Tobiasz Kowalski

Płock: Najnowocześniejszy stadion Ekstraklasy coraz bliżej inauguracji Otwarcie Stadionu Wisły Płock może nastąpić szybciej, niż się tego spodziewano. Klub zdradził przybliżone daty pierwszych odbiorów technicznych i zyskał sponsora tytularnego. Kiedy inauguracja najnowocześniejszej areny piłkarskiej w Ekstraklasie?

Reklama

Budowa przyspiesza na finiszu

Miesiąc temu informowaliśmy o opóźnieniach w pracach na powstającym stadionie Wisły Płock. Gotowy obiekt miał zostać przekazany 8 lutego 2023, co ostatecznie się nie wydarzyło. Poza tym z depeszy Polskiej Agencji Prasowej wynikało jasno, że prezes klubu Tomasz Marzec nie zna terminu oddania areny do użytku. Od tamtego czasu sytuacja uległa jednak zmianie, dlatego spieszymy, aby przedstawić aktualny stan rzeczy.

Wisła Płock poinformowała, że miasto planuje rozpoczęcie odbiorów technicznych pod koniec marca. Z kolei do końca kwietnia wykonawca powinien udostępnić pozwolenie na użytkowanie oraz dokumentację powykonawczą, a to z kolei pozwoli przeprowadzić odbiór końcowy. Co więcej, zawarto już umowę ze sponsorem tytularnym obiektu, którym zgodnie z oczekiwaniami zostanie PKN Orlen. Koncern będzie płacić klubowi 1,75 mln zł rocznie, a umowa obowiązuje do 2027 roku. Na jej mocy obiekt zmienia nazwę na Orlen Stadion. Czy wszystko to oznacza, że mecz otwarcia zostanie zorganizowany jeszcze w tym sezonie? Przyspieszenie prac może sugerować taki scenariusz.

stadion Wisły Płock© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Stadion o europejskich standardach

Kibicom z Płocka nie brakuje powodów do radości. Przede wszystkim “Nafciarze” w końcu będą mieli do dyspozycji godny i nowoczesny obiekt. Poza tym stadion otrzyma kategorię trzecią UEFA. Oznacza to, że będzie on mógł gościć mecze eliminacji do Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Daje to realne szanse na większą ilość wydarzeń piłkarskich w Płocku, z czego z pewnością skorzysta miasto i jego mieszkańcy.

Stadion Wisły ma oferować 15 004 miejsca siedzące oraz 14 lóż. W jego obrębie znajdzie się również 11 punktów gastronomicznych i sklep kibica. Obiekt wyróżnia fasada pokryta lekkimi pionowymi żaluzjami. Poza tym posiada on zadaszenie, lecz dzięki swojej otwartej konstrukcji jednocześnie zapewnia naturalną wentylację. Co ciekawe, zachodnia trybuna ma aż 4 kondygnacje, wśród których znajdują się 2 poziomy premium. Z kolei na szczycie umieszczono centrum dowodzenia oraz miejsca dla kamer i komentatorów. Będzie to najnowocześniejszy ze wszystkich stadionów wykorzystywanych w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

stadion Wisły Płock© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Reklama