Lubin: Sektor gości zamknięty, oni mimo to wchodzą na stadion

źródło: stadiony.net; autor: Tobiasz Kowalski

Lubin: Sektor gości zamknięty, oni mimo to wchodzą na stadion Podczas ostatniej kolejki Ekstraklasy doszło do niecodziennej sytuacji. Mimo uprzedniego zamknięcia sektora gości na stadionie Zagłębia Lubin, weszli oni na obiekt. I to z pomocą gospodarzy.

Reklama

Skąd awersja do gości w Lubinie?

Sytuacja ta ma swój początek w ostatnich derbach Dolnego Śląska. Sympatycy Miedzi Legnica odpalili na Stadionie Zagłębia race i zadymili obiekt, co nie spotkało się z aprobatą lokalnego klubu. Podobna sytuacja miała miejsce podczas meczu z Legią Warszawa. Na wniosek policji wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, zdecydował o zamknięciu sektora gości. Co na to kibice Portowców, którzy jako następni mieli odwiedzić Lubin?

Nie poddali się łatwo i przyjechali do Lubina. We współpracy z Zagłębiem fani Pogoni dostali się na obiekt i zajęli kilkaset miejsc tuż obok sektora gości, który został zamknięty. Całość przebiegła jednak w przyjaznej atmosferze kibicowskiej wspólnoty. Fani obu drużyn skandowali: “Piłka nożna dla kibiców”. Spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni Szczecin 1:0 po efektywnej bramce Marcela Wędrychowskiego. Portowcy grali do samego końca, rozstrzygając spotkanie dopiero w 92. minucie.

Stadion Zagłębia© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Gdzie jeszcze goście miewają problemy?

Kibice przyjezdnych drużyn mogą mieć obecnie kłopoty z dostaniem się na obiekty gospodarzy również w Zabrzu i Płocku. W obu przypadkach wynika to z prac remontowych prowadzonych na trybunach. Mimo wszystko podczas ostatniego spotkania Wisły Płock z Pogonią Szczecin fani tych drugich zostali wpuszczeni na stadion. Sytuacja potrafi zmienić się z dnia na dzień, dlatego jeśli jesteś kibicem i planujesz udać się na wyjazd ze swoim klubem, zwracaj uwagę na komunikaty i kieruj się aktualnymi informacjami.

Kiedy obiekt Zagłębia Lubin ponownie otworzy się na kibiców gości? Tego wciąż nie wiadomo. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja wróci szybko do normy. Stadion nie może pochwalić się szczególną atmosferą ani wybitną frekwencją podczas meczów. Wizyty kibiców z innych miast z pewnością ożywiłyby więc arenę Zagłębia. Jednocześnie decyzja wojewody dolnośląskiego jest całkiem zrozumiała. Bezpieczeństwo osób oglądających spotkania z trybun powinno być priorytetem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stadionie Zagłębia Lubin oraz sprawdzić, jak wypada on na tle innych aren Ekstraklasy, zobacz nasz film na YouTube, w którym przyglądamy się temu tematowi.

Reklama