Stadium of the Year 2022: Odkryj Workers’ Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

 Stadium of the Year 2022: Odkryj Workers’ Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Workers’ Stadium w Pekinie. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Workers’ Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Pekinu i okolic od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu,Workers’ Stadium, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Workers’ Stadium

W ubiegłym roku w Pekinie ukończono budowę obiektu, który kryje kilka interesujących faktów. Oto kilka ciekawostek na jego temat: 

  • Nowy Workers’ Stadium powstał dokładnie w miejscu swojego poprzednika.

  • Chociaż został wybudowany od podstaw, posiada liczne nawiązania do tradycji związanych ze starym stadionem.

  • Poprzedni Workers’ Stadium został wzniesiony w 1959, jako jeden z tzw. dziesięciu wielkich budynków, których budowa miała uczcić 10. rocznicę powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

  • Obiekt był najważniejszą areną Igrzysk Azjatyckich w 1990.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu muszą znaleźć się wszystkie 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama