Stadium of the Year 2022: Odkryj Suez Canal Authority Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Stadium of the Year 2022: Odkryj Suez Canal Authority Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. Na liście nominowanych w tym roku aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Suez Canal Authority Stadium położony w Ismailii w Egipcie. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w plebiscycie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Suez Canal Authority Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022! 

Fani piłki nożnej w Egipcie w ubiegłym roku mogli świętować inaugurację nowego obiektu. Ultranowoczesny Suez Canal Authority Stadium znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadium of the Year 2022. Konkurs jest największym tego typu publicznym głosowaniem na świecie. Od rozpoczęcia pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 ważnych głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z 6 różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, 8 z Europy, 4 z Afryki, 3 z Ameryki Północnej, 2 z Ameryki Południowej oraz 1 z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie masz pewności, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Suez Canal Authority Stadium

Na początku 2019 roku w Ismailii rozpoczęła się rozbiórka starego Suez Canal Stadium. Dotychczasowy obiekt na 10 000 miejsc miał zostać zastąpiony zupełnie nową, większą areną. Nowy stadion jest głównym elementem rozbudowy kompleksu sportowego należącego do Urzędu Kanału Sueskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy obiektu, w okolicy rozpoczęto realizację hali widowiskowo-sportowej i stadionu hokejowego. Wraz z areną powstały inne obiekty: małe boiska wielofunkcyjne, parkingi, lądowiska dla helikopterów i meczet. Ostatecznie stadion wraz z całym kompleksem został uroczyście zainaugurowany 8 września 2022 roku, przy okazji wizyty prezydenta Egiptu Abda al-Fattaha as-Sisiego.

Stadion ma układ piłkarski i lekkoatletyczny, a na jego terenie znajduje się niebieska tartanowa bieżnia z ośmioma torami. Wokół bieżni znajdują się trybuny, podzielone na cztery odrębne segmenty, dwa wzdłuż boiska i dwa w łukach. Główna trybuna z lożami (w tym ekskluzywną lożą prezydencką wyposażoną w kuloodporne szyby), miejscami dla VIP-ów i zapleczem znajduje się po stronie zachodniej. Jako jedyna posiada zadaszenie, które osłania górną część widowni. Trybuna po przeciwnej stronie jest nieco niższa od pozostałych. Oto kilka ciekawych faktów na temat areny:

  • Obiekt kosztował 500 milionów funtów egipskich (26 milionów $).
  • Pojemność widowni wynosi 21 000 widzów. 
  • Na trybunach znajdują się plastikowe siedziska z oparciami, ułożone w mozaikę w kolorze białym, jasnoniebieskim i granatowym.
  • Obiekt spełnia wysokie standardy, zgodne z wymogami krajowej federacji piłkarskiej, CAF i FIFA. Można na nim rozgrywać mecze o randze międzynarodowej.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama