Argentyna: Newell’s podaje plan przebudowy Estadio Marcelo Bielsa

źródło: Stadiony.net; autor: Tobiasz Kowalski

Argentyna: Newell’s podaje plan przebudowy Estadio Marcelo Bielsa Klub piłkarski Club Atlético Newell’s Old Boys występujący w rozgrywkach argentyńskiej ligi Primera División opublikował plany rozbudowy swojego stadionu – areny Estadio Marcelo Bielsa.

Reklama

Zmiany już wprowadzone i planowane

Pierwsze prace modernizacyjne na Estadio Marcelo Bielsa miały miejsce już we wrześniu 2022 roku. Wyposażono wówczas arenę w oświetlenie LED spełniające wymagania CONMEBOL dla turniejów międzynarodowych. Co więcej, przebudowano loże VIP i zainstalowano nowe windy. Okazało się jednak, że zmian będzie znacznie więcej. Głos w tej sprawie pierwszy zabrał Carlos Curti, szef działu infrastruktury klubu. Poza tym Newell’s opublikowało film przedstawiający wizualizację efektów planowanych prac.

Estadio Marcelo A. Bielsa © Stadiony.net

Koncepcja przebudowy Estadio Marcelo Bielsa  zakłada budowę drugiej kondygnacji widowni na trybunie za północną bramką – podobnej do znajdującej się naprzeciwko . Po stronie zachodniej zostaną zlikwidowane dotychczasowe loże i dach, a w zamian, tuż za dotychczasową widownią, stanie szeroki budynek z czterema piętrami lóż ciągnącymi się wzdłuż linii bocznej boiska. Trybuny ze wszystkich stron otoczy dach połączony z elewacją, a w narożnikach po stronie wschodniej zostaną umieszczone dwa duże telebimy. Powstanie też podziemny parking, muzeum klubu i strefa gastronomiczna. Dzięki rozbudowie pojemność stadionu zwiększy się z 42 000 do ponad 50 000 widzów.

Przedsięwzięcie z Messim w tle

Klub piłkarski Newell’s jest nierozerwalnie związany z osobą Leo Messiego. Argentyńczyk pochodzi z Rosario i jako chłopiec grał dla lokalnego klubu w latach 1995-2000, zanim wstąpił w szeregi katalońskiej La Masii. Naturalnie więc od lat toczą się spekulacje na temat potencjalnego powrotu Messiego do Newell’s Old Boys. Co więcej, sam piłkarz w przeszłości wprost wyrażał chęć ponownego dołączenia do swojego dawnego klubu po zakończeniu przygody z europejską piłką.

Oczywiście nawet tak poważne wypowiedzi nie oznaczają jeszcze, że dojdzie do wielkiego powrotu. Nie zmienia to jednak faktu, że oczekiwania kibiców są ogromne. Wielu ma nadzieję na to, że odmieniony stadion dodatkowo zachęci Argentyńczyka do odbycia ostatniego tańca właśnie barwach Old Boys. Czy to jednak możliwe, aby Messi uzależniał swoją decyzję od stanu obiektu zainteresowanego klubu? Przyszłość pokaże finał tej historii. Do tego czasu pozostaje nam czekać i obserwować postęp prac na Estadio Marcelo Bielsa.

Estadio Marcelo A. Bielsa © Club Atlético Newell's Old Boys

Reklama