USA: Znamy plany przebudowy Ryan Field

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

USA: Znamy plany przebudowy Ryan Field Ufundowany z prywatnych środków zmodernizowany obiekt ma zastąpić 97-letnią arenę znajdującą się w Evanston w stanie Illinois. Northwestern University opublikował projekt, który zakłada… znaczące zmniejszenie trybun.

Reklama

Celem jest stworzenie światowej klasy nowego domu dla Northwestern University Athletics. Ostatnia renowacja Ryan Field miała miejsce w 1997 roku. Natomiast we wrześniu 2021 roku Patrick i Shirley Ryan, którzy są absolwentami uniwersytetu, przekazali 480 mln $ na pomoc w finansowaniu budowy. Budżet na wykonanie renowacji jest ustalony na poziomie 800 mln $.

Po zakończeniu przedsięwzięcia, które potrwa 2 lata, stadion ma stworzyć zawodnikom, kibicom i reszcie społeczności jedne z najlepszych warunków w kraju. Northwestern oczekuje, że główny wykonawca zostanie wybrany w ciągu kilku następnych tygodni, a rozbiórka obiektu rozpocznie się po zakończeniu sezonu 2023. Drużyna futbolowa Wildcats będzie musiała więc rozgrywać swoje mecze przez 2 kolejne lata w innym miejscu, a na rok 2026 zaplanowany jest wielki powrót na odnowiony Ryan Field.

Ryan Field© rebuildryanfield.com

Zwykle mamy do czynienia ze zwiększaniem widowni, w tym przypadku jednak dojdzie do odwrotnej sytuacji. Trybuny liczące do tej pory 47 000 miejsc zostaną zmniejszone do 35 000 krzesełek. Mimo że nowa liczba nie robi już takiego wrażenia, pozostałe modernizacje rekompensują pozorną stratę. Obiekt będzie bowiem wyposażony w zadaszenie zaprojektowane tak, aby skupiać światła i dźwięki na boisku. 

Zmodernizowana arena będzie nastawiona przede wszystkim na kibiców, ponieważ to ich wrażenia z oglądanego widowiska są dla właścicieli obiektu najważniejsze. Dlatego wszystkie krzesełka będą wyposażone w oparcia, a najnowocześniejsza technologia oraz innowacyjne tablice umieszczone po obu stronach wewnątrz obiektu będą wzorowane na największych stadionach w USA.

Ryan Field© rebuildryanfield.com

Nowy Ryan Field to również ukłon w stronę całej społeczności Evanston, jako że obiekt ma być najbardziej dostępną tego typu infrastrukturą w kraju. Na jego terenie znajdzie się wiele placów, parków oraz innych terenów zielonych dostępnych dla wszystkich. Rodzina Ryanów ma jednak szczególną nadzieję na rozpowszechnienie różnych sportów wśród młodzieży. Arena ma pomóc miejscowym atletom, a dostosowanie jej do potrzeb aktywnych sportowo studentów ma na celu rozwój różnych dyscyplin w całym stanie Illinois.

Reklama