Tarnów: Żużlowcy z piłkarzami nie dogadali się co do stadionu

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Tarnów: Żużlowcy z piłkarzami nie dogadali się co do stadionu Obiekt, który jeszcze w poprzednim sezonie współdzieliły ze sobą obie sekcje tarnowskiej Unii jest własnością miasta. Operatorem areny jest sekcja żużlowa. Niestety, obie strony nie porozumiały się finansowo i dlatego piłkarze rozgrywki III ligi rozpoczęli na stadionie TOSiR-u.

Reklama

Stadion Miejski w Tarnowie, zwany „Jaskółczym Gniazdem”, do tej pory był wykorzystywany przez występujących w II lidze żużlowców Unii Tarnów ŻSSA i futbolistów III-ligowego ZKS-u. Obiekt od miasta dzierżawi sekcja speedwaya, która za opłatą podnajmowała pomieszczenia i boisko piłkarzom na treningi i oficjalne mecze. Niestety, obu stronom nie udało się porozumieć odnośnie kwoty, jaką musiałby płacić ZKS za użytkowanie stadionu w sezonie 2022/23.

Stadion Miejski w Tarnowie© Stadiony.net

Prezes zarządu klubu piłkarskiego, Artur Szklarz, wypowiadając się przed rozpoczęciem sezonu dla Radia RDN Małopolska, powiedział, że warunki najmu, zaproponowane przez ŻSSA są nie do przyjęcia. Kwoty, jakie zostały przedstawione są kilkukrotnie wyższe niż dotychczas. Rozbieżności finansowe między stronami w tym momencie są bardzo duże i nie do spełnienia przez nasz klub. Dodatkowo z ostatniej korespondencji wynika, że nie będziemy mogli korzystać ze stadionu w godzinach, w których do tej pory trenowaliśmy – podsumował całą sytuację prezes Szklarz.

Obie sekcje „Jaskółek” ostatecznie nie doszły do porozumienia. Żużlowcy konsekwentnie twierdzili, że futboliści płacili za mało za możliwość korzystania z obiektu w Mościcach. ZKS odbijał piłeczkę, przypominając, że to oni sprzątali stadion, a także z własnej kieszeni odnowili stadionowe szatnie. Tarnowianie nie znaleźli sposobu na wyjście z impasu. Na szczęście istnieje sposób na zdrapki kod z przodu.

Stadion Miejski w Tarnowie© Stadiony.net

W związku z powyższym, piłkarze nowy sezon w III lidze rozpoczęli na stadionie TOSiR-u przy ul. Piłsudskiego. Władze miejskie udostępniły tymczasowo stadion ZKS-owi, ale równocześnie wciąż liczą, że obu Uniom uda się znaleźć kompromis. Warto pamiętać, że umowa na dzierżawę obiektu przy Zbylitowskiej przez ŻSSA kończy się we wrześniu. Piłkarze liczą, że to uda im się przejąć prawo do zarządzania „Jaskółczym Gniazdem”. Prezes Szklarz powiedział nawet, że jeśli jego klub zostałby operatorem areny, to wtedy udostępniłby ją żużlowcom bezpłatnie.

Obecnie miasto jest dopiero na etapie rozpatrywania możliwości dalszej dzierżawy stadionu jednemu lub dwóm klubom, kiedy obecna umowa się zakończy. Mówił o tym w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor wydziału sportu tarnowskiego magistratu, Marek Baran. Niewykluczone, że w przyszłości m.in. futboliści Unii Tarnów mogliby korzystać z obiektu zlokalizowanego przy Arenie Jaskółka Tarnów. Stadion ma zostać zmodernizowany w przy wsparciu ze środków rządowych, aby posłużyć przyszłorocznym Igrzyskom Europejskim. Co prawda mają tam być przeprowadzone rozgrywki sportów plażowych, ale po zakończeniu imprezy obiekt ma zostać przekształcony w stadion piłkarski. Ale to obecnie pieśń przyszłości.

Stadion Miejski w Tarnowie© Stadiony.net

Reklama