Anglia: Obiekt w Sheffield Olympic Legacy Park ukończony

źródło: Stadiony.net; autor: Rafał Dadura

Anglia: Obiekt w Sheffield Olympic Legacy Park ukończony Szesnaście miesięcy po rozpoczęciu prac ziemnych, stadion w Parku Dziedzictwa Olimpijskiego w Sheffield został ukończony. Mający pomieścić docelowo 3 900 osób kameralny obiekt będzie na co dzień areną zmagań rugbystów lokalnej drużyny Orłów.

Reklama

Olimpijskie dziedzictwo… 270 km od Londynu

Sheffield Olympic Legacy Park, czyli Park Dziedzictwa Olimpijskiego, został utworzony po Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku. Jego celem jest dostarczenie całej lokalnej społeczności warunków do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez sport. Wygląda na to, że jest to jedyny na świecie park dziedzictwa olimpijskiego znajdujący się poza miastem-gospodarzem igrzysk.

Sheffield Olympic Legacy Park Community Stadium© Scarborough Group International

Dziś, Community Stadium znajdujący się w Olympic Legacy Park w Sheffield może pomieścić 758 kibiców, dla których przygotowano krzesełka na zadaszonej trybunie. Dodatkowo do dyspozycji fanów są 562 miejsca stojące wokół całej murawy. Daje to łączną pojemność wynoszącą 1 320 widzów. W miarę realizacji kolejnych etapów rozwoju obiektu, trzypoziomowe trybuny będa mogły ostatecznie pomieścić 3 900 kibiców. 

Obiekt otwarty dla wszystkich

Oprócz tego, że stadion posłuży za dom dla Orłów, będzie on też otwarty do użytku dla innych profesjonalnych i amatorskich drużyn sportowych, a także dla indywidualnych użytkowników. W nadchodzących miesiącach planowane jest otwarcie trzech kortów tenisowych w pobliżu obiektu.

Sheffield Olympic Legacy Park Community Stadium© Scarborough Group International

Na arenie znajduje się ponad 2100 m² powierzchni komercyjnej. Poza byciem obiektem sportowym, stadion został zaprojektowany tak, aby wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa działające w sektorze nauk przyrodniczych, oferując wysokiej jakości współdzieloną przestrzeń biznesową.

Cały projekt jest realizowany i zarządzany przez Scarborough Group International (SGI). SGI nabyła tereny Community Stadium od Rady Miasta Sheffield w 2018 roku przed zawarciem szerszej umowy na przeprowadzenie kolejnej fazy inwestycji w Sheffield Olympic Legacy Park. Obejmuje ona plan generalny dla około 79 000 m² powierzchni handlowej, w całej strefie obejmującej 80 akrów (w przybliżeniu obszar 60-ciu boisk piłkarskich).

Jest on opisany jako projekt całkowitego przekształcenia wschodniej dzielnicy Sheffield w tętniący życiem, światowej klasy obszar mający wspierać sferę zdrowia, dobrego samopoczucia, sportu i aktywności, tworząc do 5 600 wartościowych miejsc pracy.

Sheffield Olympic Legacy Park Community Stadium© Scarborough Group International

Reklama