Chile: Pierwszy obiekt Igrzysk Panamerykańskich 2023 gotowy

źródło: Stadiony.net; autor: Rafał Dadura

Chile: Pierwszy obiekt Igrzysk Panamerykańskich 2023 gotowy W Parku Sportowym Stadionu Narodowego w stolicy Chile, Santiago, znajduje się 12 obiektów, na których odbędą się igrzyska, w tym główny Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos. Właśnie zainaugurowano tam długo oczekiwane Centrum Treningowo-Konkursowe Hokeja na Trawie.

Reklama

Pozostało mniej niż 500 dni do otwarcia

Niedawno w Chile świętowano 500 dni do rozpoczęcia prestiżowej imprezy. W związku z tym organizatorzy ujawnili, że mające odbyć się w przyszłym roku Igrzyska Panamerykańskie w Santiago de Chile, choć skupione będą wokół Stadionu Narodowego, obejmą aż 19 chilijskich okręgów. Potwierdzona została także pełna lista 41 obiektów, na których odbędą się zawody sportowe. 

Centrum całej imprezy ma być wspomniany Stadion Narodowy, który posiada bieżnię lekkoatletyczną i może pomieścić 48 745 widzów. Wokół niego, w kompleksie obejmującym 62 hektary, skupionych będzie 11 innych aren służących między innymi do uprawiania pływania, gimnastyki, koszykówki, szermierki czy judo.

Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos© Ministerio del Deporte de Chile

„Obiekty są pierwszej klasy!”

Chilijska minister sportu Cecilia Perez powiedziała: Wszystkie te obiekty są uzasadnione i niezbędne dla sportu, który dał naszemu krajowi wielką satysfakcję. Jestem dumna, że dotrzymujemy terminów, dzięki czemu już za kilka miesięcy przyjmiemy ponad 10 000 sportowców na wielkie święto sportu, jakim będą Igrzyska Panamerykańskie w Santiago 2023

Wtóruje jej dyrektorka wykonawcza Igrzysk Panamerykańskich Santiago 2023, Gianna Cunazza, która z ekscytacją dającą się wyczuć również wśród Chilijczyków, chwali pracę Komitetu Organizacyjnego. Jak mówi: Pracowaliśmy wszyscy wspólnie, aby osiągnąć ten rezultat. To powód do radości, ponieważ będziemy mieli obiekty, które nie tylko będą zbudowane na czas, ale będą miały także swój własny, wysoki standard potrzebny do tego, by zorganizować Igrzyska Panamerykańskie. Obiekty są pierwszej klasy i jesteśmy za to bardzo wdzięczni!.

Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos© Christian Córdova (cc: by)

Reklama