Hiszpania: Śródziemnomorski Power Horse w Almerii?

źródło: Stadiony.net; autor: Michał Feter

Hiszpania: Śródziemnomorski Power Horse w Almerii? Przebudowa Stadionu Śródziemnomorskiego w Almerii przebiega bardzo szybko. Praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe elementy infrastruktury. Coraz bliżej jest także pozyskanie nowego sponsora tytularnego stadionu. W grę wchodzi znana marka.

Reklama

Manchester City of Spain?

Estadio de los Juegos Mediterráneos został zbudowany jako główna arena Igrzysk Śródziemnomorskich w 2005 roku. Po przejęciu klubu w 2019 r. przez właścicieli z Arabii Saudyjskiej, nowy prezydent klubu, Turki Al-Sheikh obiecał modernizację przestarzałego obiektu. I słowa dotrzyma.

Estadio de los Juegos Mediterráneos© StadionTour.at

Choć celu piłkarskiego nie udało się jak dotąd osiągnąć i Almeria nadal gra o czołowe miejsca, ale w Segunda, a nie Primera División, cele infrastrukturalne idą swoim (bardzo szybkim) tempem.

Prace, które według wstępnych szacunków mają kosztować ponad 15 mln euro, realizowane są na wielu frontach. Przebudowa trybun poprawiająca wrażenia kibica, nowoczesne skyboxy dla biznesu, najnowszej generacji kasy biletowe i punkty obsługi kibica. Skoro zarząd klubu wymaga od trenera i zawodników awansu, sam chce pokazać, że klub do zrobienia tego kroku jest świetnie przygotowany.

Estadio de los Juegos Mediterráneos© StadionTour.at

Stadion kameralny, ale multimedialny

Tempo pracy przyprawia o zawrót głowy i tam, gdzie jeszcze wczoraj byliśmy w roku 2004, w następnym tygodniu przenosimy się do roku 2022. Obrazy wyświetlane na trzech dużych telebimach wewnątrz stadionu. Fasada zewnętrzna przebudowywana z wykorzystaniem multimediów. Kibice wchodzący na obiekt mogą być dumni, że mają w swoim mieście arenę, może nie największą w Hiszpanii, ale na topowym, europejskim poziomie.

Zwiedzając zaplecze stadionu widzimy bardzo duże przestrzenie do pracy - szatnie gospodarzy i gości, siłownia z najnowszą technologią, biuro prasowe, sala gier… krótko mówiąc, wszystko co najlepsze w nowoczesnej infrastrukturze stadionowej.

Estadio de los Juegos Mediterráneos© StadionTour.at

Power Horse sponsorem tytularnym obiektu

Kończą się również negocjacje dotyczące nowego sponsora tytularnego stadionu. Urzędnicy miejscy potwierdzają, że pracują nad ostatnimi szczegółami. Prezes klubu, Mohamed El Assy zapewnia, że firma Power Horse to bardzo duża międzynarodowa korporacja i że dla klubu to zaszczyt, że zdecydowali się postawić na UD Almerię.

Co ciekawe, pełna nazwa stadionu będzie najprawdopodobniej brzmiała - „Estadio de los Juegos Mediterráneos Almería 2005. Power Horse Stadium”. Władze miejskie zastrzegły sobie bowiem w umowie, że niezależnie od nowej nazwy stadionu, ma w niej zostać upamiętnione wydarzenie, które stanowiło podwaliny tej inwestycji, czyli Igrzyska Śródziemnomorskie w Almerii w 2005 r.

Reklama