Anglia: Plymouth Argyle zapowiada ulepszenia na stadionie

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz Sobura

Anglia: Plymouth Argyle zapowiada ulepszenia na stadionie Prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy poznamy zakres prac na Home Park. Na razie klub nie ujawnił za wiele szczegółów, ale wiadomo, że wydatki na modernizację zostały już zatwierdzone przez zarząd.

Reklama

Home Park jest domem „The Pilgrims” od 1901 roku. Ostatnią większą renowację przeszedł w latach 2001-02, kiedy powstała „podkowa” stadionu, która przetrwała do dziś w niezmienionym kształcie. Składa się z ona z trzech trybun: Devonport End, Lyndhurst Stand i Barn Park End. Arenę dopełnia odseparowana od reszty trybuna główna - Mayflower Grandstand.

Przebudowa z początku stulecia była pierwszym etapem modernizacji obiektu, po którym miała nastąpić modernizacja wspomnianej Mayflower Grandstand. Jednak prace odwlekano, a później klub popadł w długi, czego konsekwencją było bankructwo w 2011 roku.

Home Park, Plymouth© StHelena

Stadion został wykupiony przez miasto, a klub znalazł - szczęśliwie dla siebie - nowego właściciela, który wyprowadził finanse z zapaści. To pozwoliło Plymouth Argyle odkupić obiekt od rady miejskiej w 2016 roku. Między 2011 a 2016 klub tylko dzierżawił Home Park.

Na prace nad trybuną główną przyszło czekać aż do 2018 roku. Otrzymała ona wtedy nowe siedziska i dach. Zlikwidowano także miejsca stojące na przodzie trybuny, gdzie zamontowano krzesełka. Nie zapomniano także o remoncie zaplecza i dodaniu nowych funkcji.

Wszystkie niezbędne roboty udało się przeprowadzić w czasie trwania sezonu 2018/19. Od tamtego czasu na obiekcie nie zmieniło się za wiele. Prowadzone były tylko doraźne prace modernizacyjne bez większej ingerencji w strukturę trybun.

Home Park, Plymouth
© StHelena

W tym miesiącu zarząd klubu zatwierdził wydatki na prace renowacyjne na stadionie. Nie należy się jednak spodziewać wielkich zmian. Ulepszenia mają poprawić przede wszystkim komfort widzów odwiedzających Home Park dzięki dodaniu nowych udogodnień.

Ponadto roboty będą się skupiały na estetyce trybun, jak i wyglądzie stadionu od zewnątrz. Już teraz powstały nowe oznakowania bramek wejściowych na trybunach zaliczanych do „podkowy”.

Niewykluczone, że utworzone zostaną nowe przestrzenie, które pozwolą arenie zarabiać w dni niemeczowe. Więcej szczegółowych ma być ujawnionych w najbliższych miesiącach. Być może wtedy poznamy też dokładny harmonogram prac i kosztorys.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama