USA: Stadion Nashville SC zostanie ukończony przed terminem

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz Sobura

USA: Stadion Nashville SC zostanie ukończony przed terminem Jeszcze w połowie tego roku zapowiadano zakończenie prac na arenie w maju 2022. Wygląda jednak na to, że uda się oddać obiekt do użytku miesiąc wcześniej. To pozwoli Nashville SC rozegrać wszystkie domowe mecze przyszłego sezonu na nowym stadionie.

Reklama

Klub ze stolicy stanu Tennessee będzie miał największy czysto piłkarski stadion w Stanach Zjednoczonych. Jego widownia została zaprojektowana na 30 000 miejsc, na co składają się w większości dwupoziomowe trybuny.

Nie zabraknie także miejsca dla kibiców biznesowych, dla których przewidziano 25 lóż, z których każda będzie mogła pomieścić 18 osób. Na dzień dzisiejszy sprzedano już 18 000 karnetów na przyszły sezon. Co więcej, 90% miejsc premium (loże i prywatne apartamenty) również znalazło swoich nabywców.

Nashville Fairgrounds Stadium© Nashville SC

Nashville SC podtrzymują podany wcześniej do publicznej wiadomości koszt budowy stadionu, wynoszący 335 mln $ (aktualnie 1,39 mld zł). Inwestycja jest w całości finansowana ze środków prywatnych.

Są duże szanse na to, że wszystkie mecze u siebie trzeciego w historii klubu sezonu w MLS, zostaną rozegrane na Nashville Fairgrounds Stadium. Nowe rozgrywki startują 26 lutego, więc konieczne było wystąpienie do władz ligi o zgodę na rozpoczęcie sezonu od serii spotkań wyjazdowych. Będzie ich prawdopodobnie sześć lub siedem. Drużyna zadebiutuje na nowym stadionie 1 maja, kiedy zmierzy się z Philadelphia Union.

Nashville Fairgrounds Stadium
© Nashville SC

Tym samym Nashville SC nie będą już potrzebować Nissan Stadium, który może pomieścić prawie 70 tys. widzów i jest za duży jak na potrzeby klubu. Nashville SC w ostatnim czasie mieli często problemy z wypełnieniem dolnego pierścienia trybun wspomnianego obiektu. Istotny jest także fakt, że piłkarze nie będą musieli dzielić się nowym stadionem z futbolistami Tennessee Titans.

Budowa jest już na finiszu. Na placu przebywa codziennie około 600 robotników. Z dnia na dzień na obiekcie przybywa krzesełek. Ponadto wykonywane są prace związane z instalacjami elektrycznymi, wodno-kanalizacyjnymi i nawadniającymi.

Wewnątrz budynku odbywają się roboty wykończeniowe. Ostatnim etapem przed oddaniem stadionu do użytku będzie położenie nawierzchni boiska, a to zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama