Polska: Stadion Wrocław z nowym sponsorem tytularnym

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz Sobura

Polska: Stadion Wrocław z nowym sponsorem tytularnym Firma Tarczyński S.A. została sponsorem strategicznym Stadionu Wrocław. Umowę podpisano na 6 lat. W czasie jej obowiązywania oficjalną nazwą obiektu będzie Tarczyński Arena Wrocław.

Reklama

O zawarciu umowy poinformowali w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, członkowie zarządu Tarczyński S.A. - Tomasz i Dawid Tarczyńscy oraz zarząd Stadionu Wrocław - prezes Marcin Przychodny oraz wiceprezes Marta Urbanek.

- „Podpisanie tego kontraktu przenosi stadion w nową rzeczywistość finansową i zapewnia mu poważne wpływy w wieloletniej perspektywie. Jestem przekonany, że to ważny moment także wizerunkowo, bo obiekt pozyskuje sponsora tytularnego po 10 latach działalności. Dziękuję Panu Prezesowi Jackowi Tarczyńskiemu za zaufanie. Jestem przekonany, że wydarzenia organizowane na Tarczyński Arena przyczynią się do jeszcze większej rozpoznawalności kierowanej przez niego firmy” - powiedział Marcin Przychodny, prezes zarządu Stadionu Wrocław.

Tarczyński Arena Wrocław fot. mat. prasowe

Kontrakt posiada opcję przedłużenia, a jego wartość opiewa na kwotę 14 mln złotych. Oprócz zmiany nazwy obiektu nastąpiła także modyfikacja logotypu wrocławskiej areny. Będzie on połączeniem dotychczasowego logotypu Stadionu Wrocław oraz marki Tarczyński. Przy jego tworzeniu uwzględniono rozpoznawalną już powszechnie kolorystykę sponsora.

Na fasadzie zostanie umieszczony nowy logotyp sponsora tytularnego. Bez zmian pozostanie natomiast wnętrze stadionu i trybuny. Podświetlana membrana zachowa swój charakter i nadal będzie świecić w różnych kolorach, w zależności od odbywających się na stadionie wydarzeń.

Oprócz praw do nazwy oraz brandingu nowy sponsor uzyskał także możliwość organizowania w przestrzeniach obiektu własnych przedsięwzięć sportowych czy rozrywkowych. Na stadionie znajdzie się jedno z biur sponsora tytularnego. W punktach gastronomicznych pojawią się produkty marki Tarczyński.

Tarczyński Arena Wrocław
fot. mat. prasowe

Stadion Wrocław to największy obiekt sportowy w tej części kraju, dysponujący potężnym centrum biznesowo-konferencyjnym i powierzchniami biurowymi. W jego 10-letniej historii zrealizowanych zostało kilkaset dużych wydarzeń sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Łącznie obiekt odwiedziło blisko 5 milionów osób.

Poszukiwania strategicznego partnera wrocławskiej areny trwały wiele lat. Wcześniej sponsorów tytularnych pozyskały inne polskie stadiony, na których rozgrywane były mecze Euro 2012 - Stadion Narodowy w Warszawie to teraz PGE Narodowy, stadion w Gdańsku był już PGE Areną Gdańsk, Stadionem Energa Gdańsk, a dziś jest Polsat Plus Areną. Stadion w Poznaniu przez pięć lat nosił nazwę INEA Arena.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama