Sosnowiec: Za miesiąc drewniane fasady

źródło: własne [MK]

Sosnowiec: Za miesiąc drewniane fasady Na budowie piłkarskiej części Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest już ponad połowa dachu. Ruszył też montaż listew, na których będą docelowo montowane drewniane „żaluzje” stadionu.

Reklama

Z początkiem sierpnia na nowym stadionie piłkarskim w Sosnowcu rozpoczął się montaż „żyletek”, czyli pionowych aluminiowych listew elewacyjnych. To do nich będą przyłączane bardziej dekoracyjne drewniane belki, a całość stworzy wrażenie pionowych żaluzji dyskretnie zacieniających podtrybunie.

Na drewniane belki przyjdzie poczekać jeszcze miesiąc, bowiem ich montaż ma się rozpocząć w połowie września. Jednak dzięki „żyletkom” stadion już zyskuje pierwsze elementy fasad. Montaż rozpoczął się od trybuny zachodniej oraz narożnika południowo-zachodniego. Na obwodzie stadionu „żyletki” osiągną wysokość 14 metrów, a nad budynkiem głównym po zachodniej stronie – 9 metrów.

Zagłębiowski Park Sportowy - nowy stadion Zagłębia Sosnowiec© Zagłębiowski Park Sportowy - ZPS Sosnowiec

Fasada to jednak dopiero początek długiej listy postępów. Konstrukcja zadaszenia stadionu wykonana z czarnej stali jest kompletna, natomiast trwa montaż poszycia z blachy trapezowej z izolacją wodną z membrany PCV na warstwie wełny mineralnej. Do dziś zamontowano już ponad połowę przyszłego dachu, a całość ma być gotowa do końca października. Wtedy też powinniśmy oglądać komplet drewnianych listew na elewacji.

Cały czas trwają prace murarskie wewnątrz głównego budynku na zachodzie, a także na obwodzie podtrybunia. Toalety i kioski gastronomiczne otrzymają lekko zaokrąglony kształt, dzięki czemu będą przyjemniejsze dla oka. Przygotowywane są również instalacje wentylacyjne, elektryczne i sanitarne.

Zagłębiowski Park Sportowy - nowy stadion Zagłębia Sosnowiec© ArmagieDron

Przypomnijmy, że nowy stadion piłkarski (11 600 miejsc) dla Zagłębia Sosnowiec ma zostać oddany do użytku późną wiosną 2022 roku. Termin przekazania inwestycji wyznaczono na 27 maja. Inwestycja kosztuje władze Sosnowca 147,9 mln zł.

Równolegle ze stadionem powstają hala widowiskowa (3000 miejsc) oraz stadion zimowy (2500 miejsc), czyli kryte lodowisko. Hala jest już w pełni kryta i trwa instalacja docelowej fasady, natomiast stadion zimowy jest najmniej zaawansowany. Cały kompleks będzie gotowy w przyszłym roku i stanie się jednym z najlepszych w całej Polsce.

Autor: Michał Karaś

Reklama