Łódź: Są krzesełka, wkrótce kompletny dach i lampy

źródło: własne [MK]

Łódź: Są krzesełka, wkrótce kompletny dach i lampy Z wyprzedzeniem rozpoczął się montaż krzesełek na nowym stadionie ŁKS-u w Łodzi. Na montaż czeka ostatni duży płat dachu, a na dniach rozpocznie się instalacja docelowego oświetlenia.

Reklama

Na placu budowy przy al. Unii Lubelskiej dużo się dzieje, a partnerzy nie mogą się nawzajem nachwalić. Podczas konferencji w połowie lipca Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich, chwaliła postęp prac idealnie zgodny z harmonogramem. Z kolei dyrektor Mirbudu Marek Rosa zapowiadał, że na przełomie sierpnia i września planowany jest montaż krzesełek na trzech nowych trybunach.

budowa stadionu Króla dla ŁKS w Łodzi© ŁKS Łódź

I tu miła niespodzianka dla kibiców: mamy połowę sierpnia, a na trybunie południowej jest już ułożonych ponad 1000 fotelików. Na razie, jak potwierdza ŁKS, montowane są tylko białe krzesełka, ale czerwone dojeżdżają na plac budowy.

O dominacji bieli i czerwonych akcentach wiadomo od dawna, wszak barwy ŁKS są biało-czerwono-białe. Na wschodniej trybunie pojawi się duży napis ŁKS Łódź, a za bramkami i w narożnikach czerwone krzesełka mają być rozsypane jak piksele na białym tle.

budowa stadionu Króla dla ŁKS w Łodzi© ŁKS Łódź

Jak pokazują udostępnione przez Łódzki KS zdjęcia, do zamontowania pozostał już tylko jeden duży płat membrany dachowej i jeden mniejszy (odpowiednio nad północną trybuną i północno-zachodnim narożnikiem). Po ich rozpięciu pozostanie jedynie montaż wąskich łączników i uszczelnienie konstrukcji. Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze przed jesienią dach będzie kompletny.

Dokładnie w tym samym terminie – do końca kalendarzowego lata – ma zostać uruchomione nowe oświetlenie meczowe. Przypomnijmy, że na razie po wschodniej stronie stoją tymczasowe maszty, ale ich ostatni mecz odbędzie się już w najbliższy weekend (18 sierpnia o 18:00, ŁKS-Jastrzębie). Później ŁKS odbędzie serię meczów wyjazdowych z jednym tylko pojedynkiem u siebie (5 września z Resovią). Ten ostatni zaplanowano jednak na 12:40, dlatego lampy nie będą potrzebne. Dzięki temu od 18 sierpnia do 19 września będzie można wymienić tymczasowe oświetlenie na docelowe.

Nowy stadion dla ŁKS ma być ukończony w czerwcu 2022, jednak prace znacząco wyprzedzają założony pierwotnie harmonogram. Dlatego konstrukcyjnie obiekt ma być kompletny przed końcem 2021, a ostatnie prace wykończeniowe, porządkowe i odbiory potrwają do wiosny 2022. Wówczas odbędzie się jedno wspólne otwarcie dla trzech nowych trybun. Za ich budowę Łódź płaci 129 mln zł, z których dotąd wypłacono ok. 70 mln.

Autor: Michał Karaś

budowa stadionu Króla dla ŁKS w Łodzi© ŁKS Łódź

Reklama