Rzeszów: W końcu powrót Stali na własny obiekt!

źródło: własne [MK]

Rzeszów: W końcu powrót Stali na własny obiekt! Podobnie jak 47 lat temu, w Rzeszowie znów dojdzie do premiery systemu oświetlenia na stadionie. Po wielu opóźnieniach stadion Stali powita piłkarzy i żużlowców.

Reklama

Modernizacja miejskiego stadionu przy Hetmańskiej w Rzeszowie po poważnych opóźnieniach dobiega końca. Piłkarze Stali powrócą pod stary adres już 16 maja, w meczu przeciwko Puszczy Niepołomice. Spotkanie odbędzie się o symbolicznej godzinie 19:44. To data założenia Stali, a jednocześnie odpowiednio późna godzina, by włączenie lamp miało sens. W połowie maja dojdzie więc do momentu symbolicznego, nawiązującego do pierwszej inauguracji oświetlenia 47 lat temu.

Właśnie nowe „świeczki” staną się ozdobą obiektu na koniec sezonu. Osadzone na dwóch 57-metrowych masztach oraz pod dachem wysokiej trybuny, lampy rozświetlą obiekt podczas wszystkich czterech meczów Stali do końca sezonu.

Piłkarska spółka sprzedaj już bilety na wielki powrót, idą jak woda. W końcu to również pierwsza szansa dla kibiców, by ponownie pojawić się na stadionie po ponad 210 dniach. Przypomnijmy, że od 15 maja można zapełnić trybuny w 25%, a z końcem maja pułap wzrośnie do 50%.

Nieco później od piłkarzy Stali na Hetmańską powrócą awodnicy Resovii. Wciąż w roli gospodarzy na obiekcie derbowych rywali, resoviacy zagrają z Koroną Kielce 23 maja. Mecz zaplanowano na 19:05, by upamiętnić rok założenia Resovii.

Dokładnie tego dnia, rzutem na taśmę, wykonawca modernizacji ma dostarczyć pneumatyczne bandy zapewniające żużlowcom bezpieczeństwo w razie wypadku. Konkretna data powrotu żużlowej Stali nie została jeszcze podana.

Nie tylko bandy, ale i cała inwestycja cierpi z powodu poważnych opóźnień. Pierwotnie prace miały być wykonane do 25 lutego, ale wykonawca wynegocjował przedłużenie terminu z powodu trudnej zimy. Powód to dziwny o tyle, że zima nie należała do szczególnie trudnych, a jednak prace warte 11 mln zł opóźniły się bardzo znacząco.

W ramach modernizacji powstało nowe boisko z nawadnianiem i systemem podgrzewania, zbiornik retencyjny, nową nawierzchnię toru żużlowego (trwa jego profilowanie) oraz system oświetlenia w technologii LED (w tym parku maszyn). Inwestycja finansowana była z pieniędzy Rzeszowa, ale otrzymała też wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Autor: MK

Stadion Stali Rzeszów, Hetmańska© Stal Rzeszów

Reklama