Płock: Dwie trybuny już jesienią

źródło: RDC.pl / własne [MK]

Płock: Dwie trybuny już jesienią Prezydent Płocka potwierdza, że prace na stadionie idą szybko. Powinny zaowocować otwarciem wschodniej i północnej trybuny podczas rundy jesiennej 2021. Później ruszy budowa dwóch pozostałych.

Reklama

Skierniewicki Mirbud w Płocku nie próżnuje. Postępy na budowie pierwszej fazy nowego stadionu są widoczne dosłownie z dnia na dzień. Dziś wschodnia trybuna ma już nie tylko swój południowy narożnik oraz womitoria, ale też pojawiły się też pierwsze stalowe prefabrykaty. To właśnie na nich zamontowane zostaną „żaluzje” fasady, a pylony będą również pełnić rolę drugorzędnej konstrukcji dachu.

Stadion Miejski w Płocku, plac budowy Mirbud© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Północna trybuna również szybko rośnie, choć tutaj szkieletu nie pokryły jeszcze równie obficie stopnice, na których docelowo pojawią się krzesełka. Północna trybuna budowana jest z obydwoma narożnikami naraz, dzięki czemu już w pierwszym etapie stadion otrzyma większość z planowanych 15 000 fotelików.

Ponieważ trybuny są niemal w całości prefabrykowane, dalsze postępy będą również widoczne bardzo szybko. Czekamy na pierwsze elementy dachu nad widownią na wschodzie, bowiem już leżą za trybuną. Po konstrukcyjnej gotowości konieczne będą jeszcze prace instalacyjne i odbiory, stąd nie ma jeszcze precyzyjnej daty otwarcia. Prezydent Płocka ma jednak dobre wiadomości dla kibiców.

Pamiętajmy, że sama budowa trybun to jedno, ale mamy też elementy do wykończenia. Na ten moment wszystko idzie z harmonogramem. Jesienią chcemy oddać dwie trybuny – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie prezydent Andrzej Nowakowski.

Przypomnijmy, że nowy stadion miejski w Płocku ma być w pełni gotowy w listopadzie 2022. To daje po ok. roku na dokończenie każdej z dwóch faz, po dwie trybuny naraz. Przygotowania do budowy trybun wschodniej i północnej rozpoczęły się latem zeszłego roku, a fundamentowanie ruszyło we wrześniu. Po oddaniu tych sektorów będzie można zburzyć pozostałe sektory zachodniej trybuny i ruszyć z budową docelowej trybuny głównej. Za całość prac Płock płaci ok. 166,5 mln zł.

Autor: MK

Stadion Miejski w Płocku, plac budowy Mirbud© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Reklama