Śląskie: Idą zmiany na stadionie w Czeladzi

źródło: własne [MK]

Śląskie: Idą zmiany na stadionie w Czeladzi Rozpoczął się remont miejskiego stadionu im. Józefa Pawełczyka. Prace były wyczekiwane od lat i mają zakończyć się gruntownym odświeżeniem obiektu przed końcem roku.

Reklama

Zapowiadany od kilku lat remont miejskiego stadionu w Czeladzi w końcu się rozpoczął. Chorzowska firma Efekt otrzyma prawie 950 tys. zł za odmianę wizerunku starego obiektu. Na razie chodzi tylko o pawilon z szatniami i zadaszeniem trybuny głównej – usuwanie starej stolarki już się rozpoczęło.

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi© Adam Szyszka

Docelowo planowana jest termomodernizacja, wymiana okien i drzwi, a także wzmocnienie zadaszenia i instalację na nim małej elektrowni słonecznej. Ta część zadania współfinansowana jest dzięki dotacji z Unii Europejskiej. W ramach prac budynek otrzyma zupełnie nowe ogrzewanie (dotąd w praktyce niemal go nie było). Na własny koszt miasto zamierza z kolei wyremontować wnętrze obiektu.

Obecne prace są wykonywane razem z całkowitą modernizacją hali widowiskowej położonej na północ od stadionu (za halę miasto płaci 5,2 mln zł). Czeladź ma jednak dalsze plany, tj. osobny przetarg na odnowienie trybun.

W pierwszym etapie będą to cztery sektory o łącznej pojemności szacowanej na 550 miejsc. Tyle wystarczy na najpilniejsze potrzeby, bo poza widownią remontu wymaga infrastruktura sportowa. Boisko i bieżnia lekkoatletyczna też są ujęte w miejskich planach.

Autor: MK

Reklama