Austria: Katar przygotuje się do Mistrzostw Świata na Generali-Arena

źródło: własne [KT]; autor: Karol

Austria: Katar przygotuje się do Mistrzostw Świata na Generali-Arena Na podstawie zaproszenia UEFA, Katar rozegra kilka meczów w Europie w ramach przygotowań do finałów mistrzostw świata, które zorganizuje. Pierwsze dwa mecze odbędą się w marcu na Generali-Arena w Wiedniu.

Reklama

Katarski Związek Piłki Nożnej, założony w 1964 roku, otrzymał niezwykłą możliwość rozegrania dodatkowych meczów towarzyskich przed Mistrzostwami Świata w 2022 roku. Na podstawie zaproszenia UEFA Katar dołączy do europejskiego cyklu eliminacji.

Będzie miał tym samym okazję do szlifowania formy w ramach przygotowań do turnieju, który zorganizuje. Pierwsze dwa mecze w ramach europejskiej rywalizacji odbędą się w marcu na Generali-Arena w Wiedniu. Mistrzowie Azji trafili do grupy A i zmierzą się ze zwycięzcami UEFA Euro 2016 - Portugalią, Serbią, Irlandią, Luksemburgiem oraz Azerbejdżanem.

Generali-Arena, Vienna© Karol Tatar

- Granie w europejskich kwalifikacjach pomoże nam przygotować się do finałów mistrzostw świata w najlepszy możliwy sposób. Wszystkie te mecze będą ekscytujące i interesujące - wyjaśnił selekcjoner reprezentacji Kataru Felix Sanchez.

Katar zagra swoje “domowe” mecze w Europie ze względów logistycznych. Taka migracja pozwoli grupowym przeciwnikom skrócić czas podróży, ograniczając zmęczenie i trudy wyjątkowego sezonu. Reprezentacja Kataru zmierzy się 24 marca z Luksemburgiem, a trzy dni później podejmie Azerbejdżan. Felix Sanchez uważa, że ​​udział w europejskich kwalifikacjach pozytywnie wpłynie na przygotowania drużyny do finałów w 2022 roku.

Generali-Arena, Vienna© Karol Tatar

- Zagramy z drużynami z najwyższego poziomu. Taka sytuacja jest dobra dla nas. To będzie bardzo ważne doświadczenie. Zagramy z bardzo wymagającymi reprezentacjami - dodał Sanchez.

Nie zostało jeszcze ogłoszone, czy pojedynki z pozostałymi europejskimi przeciwnikami odbędą się również na wiedeńskim obiekcie mogącym pomieścić ponad 17 tysięcy widzów. Oprócz rozgrywek w Europie, latem przyszłego roku Katar weźmie również udział w Copa America i rozgrywkach o Złoty Puchar CONCACAF. 

Generali-Arena jest obecnie domem Austrii Wiedeń. Stadion został zainaugurowany w 1925 roku i był kilkakrotnie ulepszany, w tym znacząco w 2018 roku. Ostatnie renowacje związane były ze zwiększeniem pojemności oraz rozbudową przestrzeni korporacyjnych. Zmiany dotyczyły również całkowitej przebudowy dwóch trybun oraz renowacji dwóch pozostałych, których kondygnacje osiągnęły dwa poziomy.

Autor: Karol Tatar

Generali-Arena, Vienna© Karol Tatar

Reklama