Wrocław: Powstanie biurowiec obok Stadionu Wrocław

źródło: GazetaWroclawska.pl / własne [KT]

Wrocław: Powstanie biurowiec obok Stadionu Wrocław Rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki o powierzchni prawie 7 tysięcy m2, zlokalizowanej obok Stadionu Wrocław. Arkop Deweloper zagospodaruje tę przestrzeń, nadając jej nowego wymiaru i - jak zapewnia - prestiżowego charakteru.

Reklama

Komisja przetargowa pierwotnie wyceniła działkę przy al. Śląskiej na 3,05 mln zł. Wywoławcza kwota została jednak przewyższona. Na podstawie postępowania wybrano ofertę firmy ARKOP Krzysztof Pianowski, z proponowaną ceną ponad 4,5 mln zł. 

Stadion Wrocław© Arne Müseler

- Jakiekolwiek prace na zakupionych działkach rozpoczniemy najwcześniej za półtora roku. Teraz szykujemy się do przeprowadzenia konkursu weryfikacyjnego na koncepcję, tego co tam powstanie i dopiero na tej bazie wyłonimy pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku, biuro projektowe, które stworzy projekt. Będziemy się starać by na koniec przyszłego roku uzyskać pozwolenia na budowę – powiedział dla Gazety Wrocławskiej Artur Pianowski, syn założyciela Arkop Deweloper. Zapewnił również, że na tym terenie nie powstanie żaden nowy apartamentowiec ani galeria handlowa.

Na podstawie pierwszych doniesień medialnych na terenie obok Stadionu Wrocław ma powstać dopasowany do podłużnego kształtu działki sześciopiętrowy biurowiec z garażem podziemnym. W ofercie zaprojektowano również stację paliw, z której mieliby korzystać przede wszystkim kierowcy wjeżdżający na Autostradową Obwodnicę Wrocławia.

Stadion Wrocław

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z października 2011 roku zakłada dla tej lokalizacji funkcje handlowe, usługowe oraz rekreacyjne. Na drugą połowę grudnia zaplanowano prezentację wizualizacji nowych obiektów. Prace budowlane powinny natomiast zostać zakończone w 2024 roku. Ze względu na niewielką odległość od lotniska, nowa inwestycja może mieć maksymalnie 25 metrów wysokości.

W przeszłości mówiono o tym, że tym terenie Zygmunt Solorz (polski przedsiębiorca, założyciel Telewizji Polsat) miał wybudować galerię handlową, z której zyski miały następnie utrzymywać piłkarski Śląsk Wrocław. Do tej inwestycji jednak nigdy nie doszło i już nie dojdzie.

Autor: Karol Tatar

Reklama