Melbourne: Marvel Stadium zwiększa potencjał komercyjny poprzez ambitną przebudowę

źródło: własne [KT]

Melbourne: Marvel Stadium zwiększa potencjał komercyjny poprzez ambitną przebudowę Zlokalizowany w Melbourne Marvel Stadium gościł już ponad 35 milionów fanów od czasu otwarcia w 2000 roku. Teraz ujawnia plany przebudowy, dzięki którym ma być jeszcze bardziej przyjazny dla fanów. Budowa mogłaby rozpocząć się w połowie 2021.

Reklama

Kluczowe wsparcie rządowe

W kwietniu 2018 roku organ wykonawczy australijskiego stanu Wiktoria ogłosił przeznaczenie ogólnokrajowego funduszu infrastruktury sportowej. Na jego podstawie zrealizowane zostaną znaczące inwestycje, w tym ta związana z obiektem z dzielnicy Docklands. Począwszy od sierpnia 2020 roku prowadzone są konsultacje dotyczące zakresu projektu, choć potwierdzono już, że ​​będzie on kontynuowany niezależnie od skutków pandemii COVID-19.

Marvel Stadium

Projekt o wartości 225 mln AU$ (615 mln zł) jest częścią przełomowego porozumienia z ligą futbolu australijskiego w Australii (AFL) i Melbourne Cricket Club (MCC). Taka współpraca gwarantuje, że Wielki Finał AFL będzie rozgrywany na olimpijskim Melbourne Cricket Ground (MCG) co najmniej do 2058 roku. Na mocy umowy stadion Marvel będzie również siedzibą AFL i gospodarzem klubów: Essendon, St Kilda, Western Bulldogs, North Melbourne i Carlton. 

Zmiany przede wszystkim dla kibiców

Zgodnie z proponowanymi planami, stadion ma przejść gruntowną renowację, która rozpocznie się prawdopodobnie w połowie 2021 roku. Prace będą dotyczyć głównie przestrzeni wewnętrznych, w tym budowy nowych stref gastronomicznych. Niektóre ściany wewnętrzne zostaną usunięte, aby zapewnić lepszą widoczność pola gry.

Marvel Stadium

Większość prac koncentrować się będzie na wschodniej i południowej stronie zewnętrznej części stadionu. Kluby grające na co dzień stadionie Marvel będą mogły w pełni zintegrować branding podczas swoich wydarzeń. Nowe ekrany, oświetlenie i tablice LED oraz inne ulepszenia technologiczne jeszcze bardziej mają poprawić wrażenia dla korzystających z usług na stadionie.

Naturalnym uzupełnieniem powierzchni funkcjonalnej stadionu będzie nowopowstały nowy plac, łączący przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną obiektu. Taki obszar będzie mógł służyć jako miejsce organizacji targów, spotkań i wydarzeń publicznych. Sala sensoryczna, pomieszczenia dla sportowców (w tym szatnie dla zawodniczek i zawodników) oraz ulepszone oświetlenie to elementy wizji architektów stadionu. Przebudowa ma tchnąć nowe życie w terytorium Docklands. Parking rowerowy zostanie utworzony w celu promowania zrównoważonego transportu.

Marvel Stadium

Marvel Stadium

- Marvel Stadium i jego okolica będą jednymi z najlepszych miejsc sportowych i rozrywkowych na świecie. To wszystko ze względu na bliskie sąsiedztwo miasta oraz światowej klasy rozrywkę i ofertę gastronomiczną, dostępną przed i po wydarzeniu - wyjaśnia dyrektor wykonawczy AFL Gillon McLachlan.

Stadion w Melbourne został przemianowany na Marvel Stadium, po tym jak operatorzy wynegocjowali nową umowę sponsorską z Walt Disney Company. Ośmioletnia umowa, która weszła w życie 1 września 2018 roku objęła całkowity rebranding obiektu oraz umożliwiła uruchomienie sklepów detalicznych pod marką Marvel.

Obiekt regularnie gości rozgrywki w ramach AFL, A-League oraz Big Bash League (najważniejszy australijski turniej krykieta w odmianie Twenty20) pod słynnym rozsuwanym dachem. Był także gospodarzem największych międzynarodowych wydarzeń sportowych i rozrywkowych, takich jak UFC193, kwalifikacje do mistrzostw świata w piłce nożnej oraz koncertów takich gwiazd jak Taylor Swift, Justin Timberlake, AC / DC, Bon Jovi, Andre Rieu i Eminem.

Autor: Karol Tatar

Marvel Stadium

Reklama