USA: Columbus Crew SC prezentuje nowe wizualizacje i widok z każdego krzesełka

źródło: własne [KT]

USA: Columbus Crew SC prezentuje nowe wizualizacje i widok z każdego krzesełka Dzięki niedawno zaprezentowanym wizualizacjom oraz trójwymiarowej przeglądarce miejsc fani Columbus Crew SC mają możliwość dokładnie sprawdzić jak będzie wyglądał ich nowy stadion. Zdjęcia przedstawiają zadaszenie, fasadę, strefy hospitality oraz pokazują detale dotyczące krzesełek – warto podkreślić, że wszystko to wygląda niesamowicie obiecująco.

Reklama

40% gotowości

Nowe grafiki oferują kilka interesujących widoków na to, jak stadion o wartości 300 mln $ będzie wyglądać od wewnątrz. Zaprojektowana na powierzchni 130 000 metrów kwadratowych inwestycja, będąca obecnie w fazie realizacji, po ukończeniu zagwarantuje 20 000 miejsc dla kibiców piłki nożnej, uczestników koncertów oraz imprez kulturowych i społecznych.

Columbus Crew Stadium© Columbus Crew SC

Opierając się na oświadczeniu klubu możemy stwierdzić, że nowy stadion jest ukończony w około 40%, a prace postępują zgodnie z planem i finalizacją założoną na połowę 2021 roku. Obiekt wyróżnia się pod względem ekonomicznego wpływu na miasto i jego okolice.

Dzięki jego stworzeniu powstało wiele nowych miejsc pracy, w tym 605 pełnoetatowych dla budujących. Całość inwestycji to suma zaangażowania społecznego wyceniona na 50 mln $ oraz finansowania prywatnego. Na to ostatnie składają się m.in.: dotacje władz hrabstwa Franklin - 146 mln $, Haslam Sports Group, do której należy Crew oraz Cleveland Browns - 155 mln $ oraz źródła publiczne - 140 mln $.

Columbus Crew Stadium© Columbus Crew SC

Nowoczesny, dynamiczny oraz gwarantujący niesamowite doświadczenia w dniu meczowym

To, co może robić największe wrażenie, to zdecydowanie trybuna z miejscami stojącymi zwana Nordecke. Druga co do wielkości sekcja dla kibiców (3400 miejsc) w Major League Soccer została zaprojektowana z dwoma tarasami i ogródkiem piwnym dla najbardziej oddanych kibiców klubu. Pomysłodawcy stadionu obiecują „zupełnie inną atmosferę”, bardziej niepowtarzalną niż obecna.

„Kibice na stadionie będą tak blisko boiska jak to jest tylko możliwe. Pierwszy rząd znajduje się około 2,5 metra bliżej boiska niż na MAPFRE. „Młyny” zaprojektowane są bardzo blisko murawy i charakteryzują się możliwie najwyższym nachyleniem (34 stopnie) - nawet górna „miska" jest od 7,6 do 9,1 metra bliżej boiska niż na MAPFRE ”- powiedział Matt Schuepbach, starszy projektant w firmie projektowej HNTB.

Klub z Columbus wprowadzi się na nowy stadion o wartości 300 mln $ w przyszłym roku. Obecny obiekt jako pierwszy stadion piłkarski w USA zostanie przekształcony w park sportowy. Nowowydana trójwymiarowa przeglądarka miejsc umożliwia wszystkim kibicom obejrzenie całego stadionu od wewnątrz.

Autor: Karol Tatar

Columbus Crew Stadium© Columbus Crew SC

Reklama