Szczecin: Kończy się era ostatniej trybuny

źródło: własne [MK]

Szczecin: Kończy się era ostatniej trybuny Krzesełka już są usuwane, a na dniach dołączą do nich maszty stojące w krajobrazie Szczecina od 1955 roku. Na północy stadionu więc ubywa, za to na południu i wschodzie rosną nowe trybuny!

Reklama

Stadion Floriana Krygiera żegna się powoli z najmniejszą, „krzywą” trybuną. Demontaż fotelików zamontowanych w 2013 roku już trwa. Krzesełka są zdejmowane i zabezpieczane, a następnie przejdą analizę pod kątem możliwości ich dalszego wykorzystania na innych obiektach sportowych.

Stadion Floriana Krygiera© Szczecińskie Inwestycje Miejskie

W kolejce na demontaż czekają również dwa północne maszty oświetleniowe, już nieaktywne. Mają zniknąć z miejskiej tkanki po 65 latach jeszcze w tym tygodniu. Nic więc dziwnego, że kibice przychodzą zrobić ostatnie zdjęcia jupiterom. Na razie podczas meczów będą używane tymczasowe maszty tuż za linią boiska, docelowo oświetlenie zostanie wbudowane w dach – jak na trybunie południowej.

Stadion Floriana Krygiera© Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Stadion Floriana Krygiera© Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Na rozbiórkę czeka również zaledwie 10-letni pawilon dobudowany do północnej trybuny. Pogoń wyprowadza się z niego i do końca przebudowy (od dziś równo 490 dni) będzie mieć siedzibę w kontenerach.

Znaczne postępy widać w narożniku południowo-wschodnim, który zbliża się już do swojego ostatecznego kształtu. Główna konstrukcja zadaszenia już jest, pod nią stelaż na telebim. Brakuje jeszcze rzędów najbliżej boiska. Te, podobnie jak na wschodniej trybunie, muszą poczekać na zakończenie instalacji dachu, ponieważ na razie miejsce jest potrzebne dla sprzętu ruchomego.

Nic w tej chwili nie wskazuje na to, by budowa miała się opóźnić, choć przesunięcia w harmonogramie okazały się nieuniknione. Termin oddania stadionu po kompletnej przebudowie to kwiecień 2022. Wartość inwestycji wynosi 364,4 mln zł.

Reklama