Katar: Dokładnie dwa lata do rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2022!

źródło: własne [KT]; autor: michał

Katar: Dokładnie dwa lata do rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2022! Dokładnie dwa lata dzieli nas od rozpoczęcia 22. edycji finałów mistrzostw świata w piłce nożnej. Kolejny turniej organizowany przez Katar odbędzie się na ośmiu stadionach od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

Reklama

Na podstawie informacji podanych przez FIFA infrastruktura stadionowa przygotowywana na finałowy turniej została ukończona w 90%, przy ostatecznym oddaniu do użytku trzech obiektów. Są to Khalifa International, Al Janoub i Education City. Warto podkreślić, że w tym roku bezpiecznie zorganizowano tam ponad 100 meczów, nawet pomimo niesprzyjających okoliczności związanych z pandemią COVID-19.

Al Wakrah Stadium

Kolejne trzy stadiony: Al Rayyan, Al Bayt i Al Thumama są w końcowej fazie budowy. Ras Abu Aboud i Lusail - pozostałe dwa obiekty są w trakcie głównych prac, których zakończenie zaplanowano na 2021 rok.

Potwierdzonym jest, że mecz otwarcia 21 listopada 2022 roku odbędzie się na zdumiewającym swoim wyglądem stadionie Al Bayt, mającym pojemność 60 000 miejsc. Finał turnieju natomiast zostanie rozegrany na 80-tysięcznym stadionie Lusail 18 grudnia 2022 roku.

Al Wakrah Stadium

Kolejne finały Mistrzostw Świata FIFA będą wyjątkowe z wielu powodów. Rozgrywane w środku regularnego sezonu są charakteryzowane jako niezwykle kompaktowe. To z uwagi na to, że stadiony zlokalizowane są na bardzo małym obszarze w odległości tylko kilkudziesięciu kilometrów.

Osiem supernowoczesnych i w pełni klimatyzowanych stadionów będzie połączonych zaawansowaną infrastrukturą transportową. Katar jest pierwszym krajem Azji Zachodniej, a także najmniejszym krajem, w którym odbywają się Mistrzostwa Świata FIFA.

Mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku:

  • 8 Stadionów;
  • 64 Mecze;
  • Mecz otwarcia na Al Bayt Stadium (60 000 pojemności);
  • Mecz finałowy na Lusail Stadium (80 000 pojemności);
  • Mecze grupowe na arenach o pojemności netto 40 000.
Autor: Karol Tatar

Reklama