Włochy: Ascoli pracuje nad planem przebudowy

źródło: własne [MK]

Włochy: Ascoli pracuje nad planem przebudowy Po trzęsieniu ziemi z 2016 roku stadion stracił południowy łuk, teraz w jego miejscu ma powstać nowa trybuna, dająca początek całkowitej przebudowie. Jej kształt jest przedmiotem ustaleń z samorządem.

Reklama

Na przełomie sierpnia i września działacze Ascoli Calcio (Serie B) spotkali się z przedstawicielami urzędu miasta Ascoli Piceno, by przedyskutować dalsze losy Stadio Cino e Lillo Del Duca. Obiekt od lipca nie ma południowej trybuny.

Ponieważ stadion nie wróci już do układu lekkoatletycznego, konieczne jest ustalenie, jaka powinna być jego docelowa forma. Rozmowy są o tyle istotne, że klub ma wkrótce przedłużać dzierżawę obiektu, więc należy ustalić ramy współpracy na lata wprzód.

Pewne jest, że miasto nie chce uczestniczyć w kosztach budowy nowych sektorów. Pewne jest też, że nowa trybuna południowa jest niezbędna, a jej forma ma decydować o przyszłym kształcie stadionu, który dziś mieści ok. 11 tys. widzów. Klub już zatrudnił ekspertów do ustalenia ram przebudowy, którzy z końcem września mają spotkać się z miejskimi urzędnikami.

Del Duca funkcjonuje już prawie 60 lat, ale stan starej konstrukcji od wielu lat budzi poważne wątpliwości. W 2015 konieczne okazało się zburzenie trybuny wschodniej, która stanowiła zagrożenie. Budowa nowej za 2,5 mln € miała miejsce w latach 2017-19, finansowana przez klub.

Z kolei po serii trzech trzęsień ziemi w 2016 roku bezpieczeństwo konstrukcji południowego łuku zostało zakwestionowane. Od tego momentu trybuna czekała na rozbiórkę, przeprowadzoną w końcu w okresie maj-lipiec 2020.

Stadio Del Duca

Reklama