Chorzów: Stadion Śląski poszukuje eksponatów do muzeum

źródło: Stadion Śląski

Chorzów: Stadion Śląski poszukuje eksponatów do muzeum Sala muzealna działa od miesiąca, ale to nie koniec aspiracji Stadionu Śląskiego. Największy polski obiekt lekkoatletyczny zaprasza do kontaktu wszystkich, którzy dysponują ciekawymi pamiątkami związanymi z historią „Kotła Czarownic”.

Reklama

Jak możecie pamiętać, w lipcu rozpoczęła swoją działalność sala muzealna na Stadionie Śląskim. Na razie to tylko zalążek pełnoprawnego muzeum, choć już można tam znaleźć wartościowe eksponaty – od makiety stadionu, przez stroje sportowe, po motocykl żużlowy.

Stadion Śląski© Stadiony.net

Teraz Stadion Śląski zachęca do kontaktu osoby posiadające ciekawe pamiątki związane z areną. Operator poszukuje eksponatów i zwraca się z prośbą o przekazywanie wszelkich pamiątek dotyczących historii obiektu i odbywających się na nim wydarzeń od roku 1956. „Kocioł Czarownic” poszukuje przedmiotów, dokumentów, fotografii, biletów, folderów, amatorskich filmów, trofeów, medali, pamiątek rodzinnych i innych przedmiotów dotyczących historii Stadionu.

Dobrze wiem jak ogromną wartość mają wszelkiego rodzaju pamiątki za którymi kryją się liczne wspomnienia – zapewniam, że wszystkie przekazane nam eksponaty zabezpieczymy, dokładnie opiszemy i sporządzimy dokumentację fotograficzną, by mogły godnie być eksponowane w Sali Muzealnej Stadionu Śląskiego. Wierzę, że dzięki takim działaniom, na zawsze utrwalimy pamięć o minionych wydarzeniach, a historia obiektu zostanie zachowana dla przyszłych pokoleń – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

W celu przekazania pamiątek prosimy o kontakt na adres:

STADION ŚLĄSKI Sp. z o.o.

ul. Katowicka 10 (brama 8), 41-500 Chorzów

Sylwia Ramach mail: sylwia.ramach@stadionslaski.pl, tel. 726 726 087

Reklama