Bukareszt: Otwarcie stadionu Steauy w kwietniu?

źródło: własne [MK]; autor: michał

Bukareszt: Otwarcie stadionu Steauy w kwietniu? Tempo budowy jest naprawdę imponujące i w ciągu dwóch miesięcy można będzie prowadzić odbiory. Jednak źródła w ministerstwie spraw wewnętrznych zapowiadają inaugurację dopiero na kwiecień.

Reklama

Budowa nowego stadionu Steauy Bukareszt rozpoczęła się w lutym 2019, więc trwa niespełna półtora roku. A mimo to już udało się ukończyć prace nad trybunami i zadaszeniem, podczas gdy wyposażenie obiektu jest cały czas instalowane.

W ostatnich dniach udało się przetestować oświetlenie o natężeniu 2150 lux, działa też komplet 76 głośników oraz oba telebimy. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko murawy, ale ta jest w trakcie układania już od 13 sierpnia. Prace mogą zakończyć się jeszcze w tym tygodniu, później będzie jeszcze konieczny czas na ukorzenienie się.

Stadionul Steaua© Compania Națională de Investiții / CNI Facebook

Według informacji ministra sportu Ionuța Stroe, zaawansowanie prac na nowej Ghencei przekracza już 90% i w ciągu miesiąca powinny ruszyć prace porządkowe. Stadion ma już komplet 31 254 krzesełek ułożonych w mozaikę w barwach Steauy, a sądząc po zaawansowaniu prac termin ukończenia i odbiorów w październiku nie jest zagrożony.

Jednak należący do ministerstwa obrony narodowej (podobnie jak sama Steaua Bukareszt) periodyk militarny „Observatorul Militar” zasugerował w najnowszym wydaniu, że oficjalna inauguracja odbędzie się dopiero 9 kwietnia 2021.

Stadionul Steaua© Compania Națională de Investiții / CNI Facebook

Dlaczego? Po pierwsze, wtedy dokładnie minie 47 lat od otwarcia pierwszego Stadionu Ghencea. Po drugie, władze liczą na możliwość odbycia imprezy w tym terminie już z kompletem publiczności, bez zagrożenia epidemicznego. Do tego czasu Steaua będzie grać na boisku treningowym nr 5, które przeszło modernizację i jest dostateczne dla trzeciego poziomu rozgrywek, na którym klub gra.

Nowy stadion Steauy powstaje – przypomnijmy – jako jeden z trzech bukaresztańskich stadionów treningowych przed Euro 2020. W pierwotnym terminie jego inauguracja nie byłaby możliwa na czas, jednak przesunięcie imprezy na 2021 rok na nowo umożliwia wykorzystanie areny wartej równowartość ok. 415 mln zł.

Reklama